کد خبر: 16555 A

خباز در حاشیه بازدید از غرفه ایلنا در نمایشگاه مطبوعات؛

از هر چهار ازدواج در تهران یكی منجر به طلاق می شود و اگر به دادگاهها مراجعه كنید اكثرا به دلیل معضلات اقتصادی است؛ به دلیل این كه اداره زندگی برای مرد میسر نیست و وضعیت سخت اقتصادی منجر به طلاق می شود.

ایلنا: محمدرضا خباز گفت: آمار بیکاری و شرایط سخت حاکم بر خانواده و جوانان سبب می‌شود که فرد به سمت مواد مخدر برود. اعتیاد که خود یکی از عوامل طلاق نیز هست ریشه آن در بیکاری و عدم اشتغال است.

محمدرضا خباز نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری ایلنا با اشاره به تاثیر شرایط سخت اقتصادی بر افزایش آسیب‌های اجتماعی گفت: عامل اصلی ظهور آسیبهای اجتماعی، مسائل اقتصادی است. ما چند آسیب اجتماعی داریم که منشاء آن اقتصادی است مانند طلاق و این آسیب، آسیبهای دیگری چون ظهور زنان خیابانی را در پی دارد و به دنبال آن ظهور پدیده کودکان خیابانی را شاهدیم.

وی ادامه داد: از هر چهار ازدواج در تهران یکی منجر به طلاق می‌شود و اگر به دادگاه‌ها مراجعه کنید اکثرا به دلیل معضلات اقتصادی است؛ به دلیل اینکه اداره زندگی برای مرد می‌سر نیست و وضعیت سخت اقتصادی منجر به طلاق می‌شود.

خباز تصریح کرد: یکی دیگر از معضلات اجتماعی که منشاء آن اقتصادی است، اعتیاد است. آمار بیکاری و شرایط سخت حاکم بر خانواده و جوانان سبب می‌شود که فرد به سمت مواد مخدر برود. اعتیاد که خود یکی از عواول طلاق نیز هست ریشه آن در بیکاری و عدم اشتغال است. فرد برای رهایی از گرفتاری‌های روحی ناشی از شرایط سخت اقتصادی به سمت مواد مخدر می‌رود.

وی تاکید کرد: مگر این همه در اسلام تاکید نشده است که اگر از دری فقر بیاید از‌‌ همان درب کفر وارد می‌شود و پیامبر فرمودند که کسی که زندگی مادی‌اش تامین نباشد زندگی معنوی هم ندارد.

وی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی که امروز مردم با آن دست به گریبان هستند فقر و بیکاری است و مسئولین باید در این راه اقدام موثر کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درآمد دولت نهم و دهم در طول تاریخ کشور بی‌سابقه بود و بالغ بر ۶۰۰میلیارد دلار درآمد نفتی هیچ تاثیری در بهبود اقتصاد و معیشت مردم نداشت و دولت اگر این درآمد را در خدمت به مردم و در راستای از بین بردن مشکلات مردم هزینه می‌کرد طبیعتا فضای کشور به سمت معنویت می‌رفت.

وی اضافه کرد: متاسفانه این فرصت طلایی برای ارتقاء زندگی و معیشت مردم از بین رفت و دیگر تکرار نخواهد شد و این افزایش آسیب‌های اجتماعی ناشی از سوء مصرف درآمدهای ملی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر