کد خبر: 43233 A

مسئول خدمات اجتماعی مرکز مراقبت بعد از خروج از زندان خبر داد؛

با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده مددجویان تاکنون تعداد ۷۸۰ ویزیت پزشکی رایگان صورت گرفته و سعی بر آن است با استفاده از پزشک و تیم درمانی کلینیک، خدمات بهداشتی و درمانی برای این افراد افزایش یابد.

ایلنا: مسئول خدمات اجتماعی مرکز مراقبت بعد از خروج از زندان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۰ نفر از زندانیان آزاد شده تحت درمان اعتیاد قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، ‌ محمدرضا ابراهیمی با اعلام این خبر افزود: با فعالیت کلینیک درمانی مرکز مراقبت بعد از خروج از زندان، فرآیند درمان زندانیان تحت درمان پس از آزادی ادامه یافته و این افراد از خدمات اجتماعی مرکز مراقبت بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهارداشت: کلینیک مثلثی مرکز مراقبت بعد از خروج در طی سال‌های اخیر در بخش‌های درمان اعتیاد و ارائه خدمات مشاوره‌ای و خدمات پایه پزشکی در خصوص بیماری‌های پرخطر از جمله ایدز گام‌های مؤثری برداشته است.

ابراهیمی تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۰ نفر از مددجویان آزادشده تحت درمان اعتیاد قرار گرفته و ماهیانه به طور متوسط ۱۵۰ مشاوره فردی و خانوادگی به آن‌ها ارائه می‌شود.

مسئول خدمات اجتماعی مرکز مراقبت تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده مددجویان تاکنون تعداد ۷۸۰ ویزیت پزشکی رایگان صورت گرفته و سعی بر آن است با استفاده از پزشک و تیم درمانی کلینیک، خدمات بهداشتی و درمانی برای این افراد افزایش یابد.

وی گفت: افزایش مراقبت‌های بهداشت، روان و جسم با برگزاری کلاس‌ها و جلسات گروهی و خانوادگی به صورت هفتگی مورد تأکید است و در بسیاری از موارد سبب پیشگیری از رفتارهای پر خطر می‌شود.

ابراهیمی در پایان به پاره‌ای از این خدمات اشاره کرد و گفت: انجام آزمایشات بررسی ویروس ایدز، ارائه آزمایشات پیگیری روند درمان اعتیاد، ارائه کمک هزینه‌های درمانی به مددجویان نیازمند و انجام رایگان درمان مددجویان مبتلا به بیماری‌های پرخطر با هماهنگی مرکز بهداشت قزوین، برگزاری مراسم فرهنگی و آموزشی و مذهبی به منظور تحکیم بنیان خانواده مددجویان، ارائه بسته‌های بهداشتی به مددجویانی که دارای رفتارهای پرخطر هستند و معرفی به مرکز مراقبت بعد از خروج پس از درمان از مهم‌ترین خدمات این مرکز به شمار می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر