کد خبر: 91933 A

رئیس مرکز آموزش و پژوهش کمیته امداد:

یکی از موضوعات اصلی در حوزه پژوهش مدل سازی خدمات کمیته امداد و تجربه ۳۰ ساله و ارزشمند این نهاد است و هم اکنون بسیاری از کشورهای فعال در زمینه ارائه خدمات به محرومان با تبعیت و تبدیل تجربیات امداد امام (ره) به مدلهای علمی از این الگو‌ها استفاده می‌کنند.

ایلنا: رئیس مرکز آموزش و پژوهش کمیته امداد امام (ره) گفت: پژوهش‌ها در این نهاد منطبق با تغییرات اجتماعی است و کمیته امداد امام (ره) دائماً با متغیرهای اجتماعی روبه رو است و مطالعات ما نیز هماهنگ با این تغییرات است.

به گزارش ایلنا، "علیرضا چگینی" در چهاردهمین شب از برگزاری برنامه جشن رمضان اظهار داشت: مطالعات و پژوهش‌های اجتماعی پشتوانه بسیاری از فعالیتهای روزمره کمیته امداد است و رصد کردن مسائل و هنجارهای اجتماعی در تصمیم گیری‌های مورد نیاز برای جامعه هدف و در سطح ملی نقش اساسی دارد.

وی افزود: یکی از موضوعات اصلی در حوزه پژوهش مدل سازی خدمات کمیته امداد و تجربه ۳۰ ساله و ارزشمند این نهاد است و هم اکنون بسیاری از کشورهای فعال در زمینه ارائه خدمات به محرومان با تبعیت و تبدیل تجربیات امداد امام (ره) به مدلهای علمی از این الگو‌ها استفاده می‌کنند.

رئیس مرکز آموزش و پژوهش کمیته امداد امام (ره) تصریح کرد: تقویت بنیه علمی نیروهای کارآمد و توانمند برای حمایت از خانواده‌های تحت پوشش در قالب آموزشهای مستمر و متناسب با نیاز صورت می‌گیرد.

چگینی در پایان با اشاره به تشخیص و ارائه راهکارهای مناسب برای درمان فقر خاطر نشان کرد: پروژه‌های ملی و بنیانی در کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط اساتید برجسته و نخبه دانشگاهی و در سطوح پایین‌تر همین پروژه‌ها توسط دانشجویان نخبهٔ تحت حمایت این نهاد در دانشگاههای کشور انجام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر