کد خبر: 66860 A

زیرزمین به كارگردانی پوریا عبدی، خاکستری براساس متن بالابرغذا اثر هارولد پین‌تر به كارگردانی شایان افکاری و دربارهٔ ال ای براساس داستان خانواده نیک اختر اثر ایرج پزشکزاد با مشورت امید سهرابی در تماشاخانه پارین روی صحنه می‌رود.

ایلنا: تماشاخانه پارین واقع در موزه زمان این روز‌ها میزبان سه نمایش در سه سانس مختلف است.

به گزارش ایلنا، «دربارهٔ ال ا ی» برداشتی‌ست آزاد از داستان «خانواده نیک اختر» اثر ایرج پزشکزاد، زیر نظر و با مشورت امید سهرابی نگاشته شده است. «درباره اِل اِی» داستان خانواده‌ای ایرانی است که از زمان جنگ ایران و عراق به لس آنجلس کوچ کرده و در آنجا سکنی گزیده‌اند. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که منزل این خانواده به دلیل بدهکاری به بانک آمریکا، در خطر حراج قرار گرفته و در همین اوضاع است که دوست چهل ساله پدر خانواده برای معالجه به آنجا می‌رود. چالش این خانواده برای رفع مشکلاتشان و تلاش می‌ه‌مان آن‌ها برای بازگشتشان به ایران ماجراهایی ایجاد می‌کند و …

این نمایش تا سه شنبه این هفته هر روز ساعت ۲۰. ۳۰ در تماشاخانه پارین به روی صحنه می‌رود.

«خاکستری» برداشتی است آزاد از نمایشنامه «بالابرغذا» اثر هارولد پین‌تر که توسط شایان افکاری بازنویسی و کارگردانی شده است. این نمایش داستان دو آدمکش است که در زیرزمینی منتظر صدور فرمان برای کشتن قربانی جدید خود هستند. در این نمایش کاوه آفاق و محمد رضا علیمردانی ایفای نقش می‌کنند. خاکستری تا پایان اردیبهشت ماه هر روز ساعت ۱۹ به روی صحنه می‌رود.

«زیرزمین» نمایشی ست از پوریا عبدی که آرش عباسی آن را به رشته تحریر درآورده است. این نمایش داستان خواهر و برادری یتیم است که در خانه‌ای که متعلق به سرهنگ فراری ر‍ژیم طاغوت زندگی می‌کنند. برادر مردی شیرین عقل و بیمار است که وظیفه تامین هزینه و زندگی ش بر دوش خواهر جوانش است. خواهر برای تامین معاش درمانده به سمت قاچاق و زورگیری می‌رود ولی برادر سعی در بازداشتن او از امور خلاف دارد...

این نمایش تا ۱۶ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۷ در تماشاخانه پارین به روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه پارین در خیابان ولی عصر، بعد از پارک وی، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) نبش خیابان بغدادی، موزه زمان واقع شده است. علاقمندان به تهیه بلیط این نمایش‌ها می‌توانند برای خرید اینترنتی به سایت www. tiwall. com مراجعه كنند.

تماشاخانه پارین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر