کد خبر: 69543 A

دبیر اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی با اشاره به استقبال گسترده نمایشنامه نویسان، گفت: قضاوت و داوری نهایی آثار رسیده به دبیرخانه اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی آغاز شده و و نتیجه آن در اختتامیه این جشنواره اعلام خواهد شد.

ایلنا: علی ایزدی با اشاره به آمار نمایشنامه‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره تصریح کرد: ‌از روزی که فراخوان جشنواره رسانه‌ای شد و نشست مطبوعاتی جشنواره برگزار شد؛ استقبال بسیار خوبی را از سراسر کشور شاهد بوده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی؛ دبیر اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی با بیان این خبر گفت: مرحله خوانش و داوری آثار منتخب در مرحله نهایی آغاز شده و نتیجه آن در اختتامیه این جشنواره اعلام خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد: اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی می‌تواند فرصت مناسبی برای هنرمندان این عرصه باشد. این جشنواره و تمام آنچه در متن فراخوان آن آمده از جمله چاپ و نشر مجموعه آثار برگزیده این جشنواره نیز محقق خواهد شد.
دبیر جشنواره به تشریح اهداف این جشنواره پرداخت و گفت: جشنواره با توجه به نیاز موجود در حوزه نویسندگی برای تئا‌تر و با هدف کشف و پرورش استعدادهای نو شکل گرفت و از آنجایی که هدف اساسی معاونت امور هنری و بنیاد ادبیات نمایشی ایران تولید با کیفیت نمایشنامه است، برآن شدیم تا جشنواره نمایشنامه نویسی را راه اندازی کنیم.
ایزدی در خصوص برگزاری ورک شاپ نمایشنامه نویسی در حاشیه جشنواره گفت: تلاش کردیم با دعوت از اساتید که خود در سال‌های اخیر دست به تجربه‌های نو و شجاعانه‌ای در حوزه تحقیق و پژوهش و نمایشنامه نویسی زده‌اند، امکان آموزش خلاق و کارگاهی نمایشنامه نویسی را در قالب ورک شاپ فراهم کنیم تا فرصتی در همین ابتدای راه برای تحقق اهداف جشنواره ایجاد شود.
ویبا اشاره به راه اندازی دبیرخانه دائمی این جشنواره اظهار داشت: این دبیرخانه برنامه ریزی بلند مدتی را برای برگزاری جشنواره انجام داده است.
وی در پایان اظهار کرد: من امیدوارم که با همکاری هنرمندان جوان و همچنین پیشکسوتان نمایشنامه نویسی و نیز با حمایت مسئولان و مدیران، این جشنواره در سال‌های آینده رونق بیشتری گرفته و باعث رشد نمایشنامه نویسی در کشور شود.

جشنواره ملی نمایشنامه نویسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر