کد خبر: 74717 A

در نشست خبری نمایش «زندگی به روایت خنده و گریه» عنوان شد:

«زندگی به روایت خنده و گریه» نوعی نقد به جامعه بشری است که گردشگرانی از فارِس هیل،‌ پزشک نازنین، مغلوب قسمت‌های مختلف این نمایش را تشکیل می‌دهند.

ایلنا: نشست خبری نمایش «زندگی به روایت خنده و گریه» روز دوشنبه (30 اردیبهشت) در کافه گالری تماشاخانه ایرانشهر با حضور عوامل نمایش برگزار شد.

"هانی صالحی" کارگردان این نمایش در ابتدای نشست گفت: شروع شکل گیری «زندگی به روایت خنده و گریه» شرکت در جشنواره پاپتی ها و با حمایت حمید پورآذری به وجود آمد، این نمایش تلفیقی از دو داستان «هتل پلازا» و «پزشک نازنین» نوشته نیل سایمون است که با موضوع اجتماعی در غالب طنز و تراژدی و در 4 قسمت،‌ دو قسمت رئالیستی و دو قسمت نیز در غالب پست مدرن اجرا می شود.

وی با اشاره به این نکته که قرار بود این نمایش سال گذشته در سالن محراب به روی صحنه برود بیان کرد: این نمایش بر اساس درخواست گروه اجرایی قرار بود در سالن محراب اجرا شود و حتی بازبینی هم رفتیم و مشکل ممیزی هم ایجاد نشد اما این امکان از سوی این مکان برای ما به وجود نیامد و ما بعد از این اتفاق با مسئولان تماشاخانه پارین گفتگو کردیم و توانستیم زمانی برای اجرا در این تماشاخانه به وجود آوریم.

صالحی در ادامه این نشست اذعان کرد: یکی از ضعف های تئاتر امروز ما این است که نمایش هایی که به روی صحنه می روند فقط می توانند رضایت مخاطبان خاص تئاتر را جلب کند اما در جذب تماشاگر عام به نوعی عاجز هستند، بنده در نمایش «زندگی به روایت خنده و گریه» به این بعد حضور تماشاگر عام نیز پرداخته ام و نمایشی را آماده کرده ام که در جذب مخاطب عام و خاص موفق باشم.

وی اضافه کرد: یک مشکل دیگری که تئاتر ما را دچار آسیب کرده است حضور ستارگان سینمایی در نمایش هاست که بنده عقیده دارم که این موضوع با ذات تئاتر عجین نیست و بعضا حضور این دوستان باعث فروش خوب نمایش ها می شود اما نباید به بودن این بازیگرها در تئاتر دل بست، من در نمایش خود از بازیگرانی استفاده کردم که بسیار زحمت کشیده اند و از بچه های تئاتر هستند و به نظرم اصل وجودی تئاتر اهمیت بیشتری دارد.

کارگردان نمایش «زندگی به روایت خنده و گریه» در مورد مسائل حمایتی از این نمایش گفت: تنها حمایتی که از این نمایش شده است در اختیار گذاشتن سالن نمایش است و هیچ گونه حمایت مالی نیز صورت نگرفته است و این خیلی باعث تاسف است که گروه های جوان از هیچ نوع حمایتی برخوردار نیستند و باید با توان خود به جلو حرکت کنند.

وی در پایان در مورد شخصیت این نمایش اشاره کرد: «زندگی به روایت خنده و گریه» نوعی نقد به جامعه بشری است که گردشگرانی از فارِس هیل،‌ پزشک نازنین، مغلوب و انتخاب بازیگر قسمت های مختلف این نمایش را تشکیل می دهند.

هانی صالحی کارگردان جوانی است که تا کنون نمایش های بسیاری از جمله "گل های شمعدانی"، "آخرین حکایت فرهاد"، "یک پیراهن،‌ یک ویالن" را به روی صحنه برده است.

همچنین نمایش «زندگی به روایت خنده و گریه» با بازی مریم پیربند، راد پورجبار، محمدرضا انتظامی، حمید احمدی، غزل شریفی، شکوفه مقدم، آسمان مصطفایی و هانی صالحی بمدت یک ماه از اول خرداد ماه تا اول تیرماه در تماشاخانه پارین واقع در زعفرانیه، موزه زمان ساعت 19 اجرا می شود.

زندگی به روایت خنده و گریه هانی صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر