کد خبر: 75659 A

امروز طلسم دوری دوساله جعفری شكسته می‌شود؛

متاسفانه با وجود تمام پی‌گیری‌هایی كه تا به این لحظه داشتیم موفق نشدیم كمكی از سوی نهادهای مربوط به اجرای آثار نمایشی دریافت كنیم.

ایلنا: روح‌الله جعفری پس از دوسال دوری از صحنه نمایش عصر امروز (4 اردیبهشت) ساعت 18 با كارگردانی نمایش «من چه‌جوری ممکنه یه پرنده باشم؟» به نفع هم‌وطنان زلزله زده در تالار حافظ حضور پیدا می‌كند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جعفری در رابطه با داستانی كه در نمایش روایت می‌شود، گفت: در این اثر داستان زندگی انسانی روایت می‌شود كه هنگام تولد به جای دست راست یك بال دارد كه همین موضوع عاملی برای سوء استفاده دیگران از او می‌شود تا موقعیت خود را در جامعه ارتقاء دهند.

وی ادامه داد: این اثر نوشته ماتئی ویسنیک، نویسنده رومانیایی است كه در فرانسه سكونت دارد و توسط تینوش نظم‌جو به زبان فارسی ترجمه شده است كه با توجه به خوانش اثر برای نخستین مرتبه ترجیح می‌دهم تا وقتی تماشاگران كار را ندیده‌اند صحبتی درباره متن نكنم تا ذهنیتی ایجاد نشود.

جعفری در رابطه با دلایل انتخاب متن اظهار كرد: چندسالی است گروه ما تمركز خود را بر آثار ویسنیک گذاشته چون خصوصیات شخصیت‌ها و داستان‌های او را نزدیك به فضای ایران می‌دانیم. آثار این نویسنده از چند جهت مانند خصوصیات فرهنگی، روحی، اخلاقی و اجتماعی به جامعه ما بسیار نزدیك است و همخوانی زیادی دارد.

این هنرمند همچنین ضمن اشاره به اینكه نمایش‌نامه چهل شخصیت دارد در رابطه با تعداد خوانش‌گران برنامه امروز گفت: با توجه به تعداد زیاد شخصیت‌ها در متن من از برخی هنرمندان مانند سیامك صفری خواهش كردم اجرای سه شخصیت را برعهده بگیرند و خوشبختانه تمام افراد بدون كوچكترین چشم‌داشت و در رفتاری كاملا انسان دوستانه دركار حضور پیدا كرده‌اند و گروه تئاتر گیتی را برای یاری رساندن به هم‌وطنان زلزله زده بوشهر كمك می‌كنند.

وی در انتها تصریح كرد: متاسفانه با وجود تمام پی‌گیری‌هایی كه تا به این لحظه داشتیم موفق نشدیم كمكی از سوی نهادهای مربوط به اجرای آثار نمایشی دریافت كنیم. فروش بلیت این برنامه به صورت همت‌عالی خواهد بود كه علاقه‌مندان می‌توانند با رجوع به سایت اینترنتی www.tiwall.com مرحله نخست تهیه بلیت را انجام بدهند تا عصر امروز كه با حضور در تالار حافظ كمك ادامه پیدا خواهد كرد.

بهاره رهنما، رویا نونهالی، سیامک صفری، نسیم ادبی، فرزین صابونی، لیلی رشیدی، رویا میرعلمی، خسرو شهراز، نازگل نادریان، علیرضا ناصحی، ناهید مسلمی، سامان دارابی، سارا الهیاری، فهیمه امن‌زاده، امیر جنابی، کهبد تاراج، بهرام سروری‌نژاد، طوفان مهردادیان، هومن خدادوست، رضا بهرامی، آیدا صادقی، مجید امیری، شیرین اسماعیلی، محسن حسن‌زاده، علیرضا مدنی، معصومه رحمانی، فریبا طالبی و مجید رحمتی در این عمل خیرخواهانه جعفری را یاری می‌رسانند.

رضا بهرامی و مجید رحمتی (دستیاران كارگردان)، ساناز رضایی (منشی صحنه)، شروین عباسی، علیرضا مدنی و امیرصدیقیان (موسیقی)، امیر رجبی (طراح پوستر) و ایلیا شمس به عنوان روابط عمومی جعفری را در اجرای این برنامه یاری می‌كنند.

روح‌الله جعفری دو سال پیش نمایش «تماشاچی محکوم به اعدام» دیگر متن ویسنی‌یک را با همراهی گروه تئاتر «گیتی» در تئاترشهر اجرا کرد اما پس از آن نتوانست فعالیت دیگری در تئاتر داشته باشد.

تالار حافظ من چه‌جوری ممکنه یه پرنده باشم؟ روح الله جعفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر