کد خبر: 85442 A

فرزند محمود استاد محمد اعلام کرد:

نتیجه آزمایش‌ها پس از این یک‌ماه نشان از وخیم‌تر شدن حال استادمحمد دارد. وی پس از این یک ماه دوری از داروی خود، روز به روز درد فیزیکی بیشتری را متحمل می‌شود.

ایلنا: پس از یک‌‌ماه انتظار برای رفع مشکل واردات دارو به کشور و عدم به نتیجه رسیدن تلاش‌های خانواده محمود استاد محمد؛ نمایش‌نامه نویس شناخته شده کشور؛ خانواده‌ی این هنرمند ناچار به تامین داروی مورد نظر از خارج شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرزند محمود استادمحمد با اعلام این خبر اظهار کرد: باتوجه به خرید قرص‌ها از خارج کشور تنها برای یک ماه آینده دارو در اختیار خواهیم داشت و امیدوار هستم موانع و مشکلات پیش راه واردات دارو به خصوص برای بیماران خاص رفع شود تا مشکلی در این زمینه برای هیچ‌یک از هموطنان پیش نیاید.

وی با اشاره به هزینه‌های بسیار بالای تهیه داروها افزود: مسئله ما تنها تامین منابع مالی برای رسیدگی به این بیماری نیست، درحال حاضر هزینه زیادی صرف دریافت داروها شده اما به هرحال باید مرجع معینی وجود داشته باشد که بیماران خاص بتوانند با مراجعه به آن‌ محل داروهای خود را با هزینه‌ای کمتر دریافت کنند.

مانا استاد محمد با تاکید بر اینکه در شرایط عادی هم حدود 10میلیون تومان در ماه هزینه درمان می‌شد، گفت: هزینه تزریق آمپول داروی شیمی درمانی که سال گذشته 100هزار تومان بود در سال جدید به 250هزارتومان افزایش پیدا کرده است. به اضافه هزینه خرید قرص‌هایی که به دلایلی نامشخص در کشور نیست شده و آمپولی که یک میلیون تومان قیمت دارد و باید ماهی یک مرتبه تزریق شود.

وی در پایان با اشاره به نتیجه منفی عدم دسترسی یک ماهه محمود استادمحمد به دارو عنوان کرد: نتیجه آزمایش‌ها پس از این یک‌ماه نشان از وخیم‌تر شدن حال پدر دارد، به عنوان نمونه پروتئینی که در کبد تولید می‌شود و میزان آن در بدن باید 10 باشد پس از این یک ماه دوری از قرص‌ها به 21هزار افزایش یافته و روز به روز درد فیزیکی بیشتری را متحمل می‌شود.

محمود استادمحمد نمایش‌نامه نویس و کارگردان تئاتر ایران مدتی است از سرطان کبد رنج می‌برد اما طی یک ماه گذشته به دلیل مشکلات به وجود آمده برای ترخیص دارو از گمرک به داخل کشور نتوانست طبق نسخه پزشک دارو مصرف کند که سرانجام ناچار به تامین قرص «نگزاوار» از خارج شد.

محمود استاد محمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر