کد خبر: 86629 A

پورآذری: چنین كارگاه‌هایی برای آشنایی هنرجویان با مقوله تئاتر خوب است اما اگر برگزاركنندگان هدف دیگری دارند، باید راهكار دیگری هم در نظر بگیرند.

ایلنا: حمید پورآذری كارگاه «از ایده تا اجرا» را به عنوان یكی از كارگاه‌های دومین جشنواره تئاترشهر درفرهنگسرای اندیشه برگزار می‌كند.

به گزارش ایلنا، این كارگردان و مدرس تئاتر به ستاد خبری دومین جشنواره تئاترشهر گفت: این كارگاه آغاز شده و ابتدا روزهای پنج‌شنبه برپا می‌شود اما به مرور و با گذشت زمان، متمركزتر خواهد شد.

پورآذری كه این كارگاه را حضور 30 هنرجو برگزار می‌كند، ادامه داد: این هنرجویان از طیف‌های مختلف هستند و مهمترین كاركرد چنین كارگاه‌هایی این است كه هنرجویان بخوبی با كار گروهی آشنا می‌شوند و تجربه بودن در گروه را می‌آموزند چراكه این كمبودی است كه در حال حاضر در فضای شهری ما وجود دارد به این معنا كه در فضای شهری نمی‌توانیم با یكدیگر در قالب گروه كار كنیم.

این كارگردان تئاتر درباره تاثیر این كارگاه در آموزش و آشنایی هنرجویان با تئاتر گفت: چنین كارگاه‌هایی برای آشنایی هنرجویان با مقوله تئاتر خوب است اما اگر برگزاركنندگان هدف دیگری دارند، باید راهكار دیگری هم در نظر بگیرند. اولین و مهم‌ترین نكته این است كه ببینیم هدفمان از برگزاری این كارگاه‌ها چیست. حمید پورآذری درپایان اظهار امیدواری كرد برپایی این كارگاه به اجرای یك نمایش ختم شود.

دومین جشنواره تئاتر شهر به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از 19 مرداد برگزار می شود.

پورآذری کارگاه از ایده تا اجرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر