کد خبر: 88624 A

گزارش کوتاهی از بازگشت خالق «آسیدکاظم»؛

استادمحمد: سلام من را به تمام بچه‌های تئاتر برسانید و از قول استادمحمد از تمام هنرمندانی که طی این مدت آثار نمایشی خود را به من تقدیم کردند تشکر کنید.

ایلنا: محمود استاد محمد نمایش‌نامه نویس و کاگردان پیشکسوت تئاتر ایران پس از مدت‌ها غیبت از حضور در اماکن فرهنگی به دلیل تحمل عوارض ناشی از بیماری، سرانجام روز گذشته (20 تیرماه) در مجموعه تئاترشهر تهران حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خالق نمایش‌نامه «آسید کاظم» با حضور در مجموعه تئاتر شهر به گپ و گفت با علاقه‌مندان به خود پرداخت و با دریافت برشورهای آثار نمایشی روی صحنه از برنامه اجرای سالن‌های مختلف مجموعه مطلع شد.

همچنین اعضای کادر اداری مجموعه تئاترشهر پس از آنکه از حضور استاد محمد در محوطه تئاترشهر باخبر شدند برای تجدید دیدار با این هنرمند به استقبال آمدند که از جمله می‌توان به محسن حسن‌زاده و علیرضا سعیدی از مسئولان واحد روابط عمومی و پریسا مقتدی، مدیر اجرایی تئاترشهر اشاره کرد.

عباس عبدالله زاده نویسنده و تینو صالحی کارگردان نمایش "ترنج" نیز از دیگر افرادی بودند که در این دیدا با محمود استاد محمد به گفتگو پرداختند. استادمحمد پس از شنیدن خبر استقبال تماشاگران از نمایش "ترنج"، عنوان کرد: باید بسیار مراقب باشید و گول این حرف‌ها را نخورید. استعدادهای زیادی را به خاطر دارم که به همین دلیل تمام آنچه داشتند را از دست دادند.

وی ادامه داد: بخصوص وقتی به ایران بازگشتم هنرمندانی داشتیم که در عرصه نمایش‌نامه نویسی و بازیگری بسیار موفق بودند، اما در عرصه کارگردان عده استعدادها زیاد نبود.

این هنرمند تصریح کرد: مشکلات تئاتر ما از زمانی بیشتر شد که آثار را به سمت فروش گیشه سوق دادند و ملاک کیفیت کار فروش بالای آن در گیشه شد.

استادمحمد با اشاره به هنرمندانی که مخاطب را بی‌اهمیت می‌شمارند اظهار کرد: عده‌ای هم عنوان می‌کنند که هنرمند به تماشاگر بدهکار نیست و از طرف دیگر بوم افتاده‌اند. باید در پاسخ به آن‌ها گفت بله مخاطب اهمیت دارد پس آثار شما برای چه کسی روی صحنه می‌رود و چطور به این جا رسیده‌اید؟

نویسنده نمایش‌نامه «روز بیست و یکم» در این دیدار پس از دیدن پوستر نمایش «آنها مأمور اعدام خود هستند» که سال‌ها قبل با بهره‌گیری از زندانیان به عنوان بازیگر، در مجموعه تئاترشهر روی صحنه برده بود به بیان خاطراتی از شیوه رفت و آمد و حضور این افراد برای اجرا در سالن نمایش پرداخت و گفت: به خاطر دارم زندانیان را با مینی‌بوس‌هایی که مخصوص انتقال زندانیان است به مجموعه تئاترشهر می‌آوردند که شنیدم روزی فردی گفته بود ماشین استاد محمد آمد و دوست دیگری با تعجب بیان کرده بود مگر استادمحمد ماشین خریده؟!

استاد محمد پس از گرفتن عکس یادگاری در پاسخ به درخواست علاقه‌مندان برای تماشای یکی از نمایش‌های روی صحنه تاکید کرد به زودی این کار را انجام خواهد داد و اظهار کرد: سلام من را به تمام بچه‌های تئاتر برسانید و از قول استادمحمد از تمام هنرمندانی که طی این مدت آثار نمایشی خود را به من تقدیم کردند تشکر کنید.

نویسنده نمایش‌نامه «دیوان تئاتر ال»در حالی به مجموعه آمد که چندماه گذشته را به دلیل عوارض ناشی از شیمی درمانی تحت مراقبت بود و به خصوص یک ماه گذشته به دلیل وارد نشدن داروی مورد نیاز برای ادامه درمان به کشور شرایط سخت جسمی را پشت سر گذاشت که خانواده‌ او سرانجام ناچار به خرید دارو تنها برای یک ماه از خارج کشور شدند.

مجموعه تئاترشهر محمود استاد محمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر