کد خبر: 90169 A

صحنه اصلی نمایش فضای یک آشپزخانه است واین فضا به گونه‌ای طراحی شده که تا تمام حس‌های تماشاگرهمچون حس بویایی و چشایی همراه با حس شنوایی و دیداری به کارگرفته شود.

ایلنا: بهمن فرمان آرا کارگردان صاحب‌نام سینمای ایران، روز گذشته (سه شنبه ۲۶ تیرماه) به تماشای نمایش «مثل آب برای شکلات» به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی نشست.
به گزارش ایلنا، درپایان با تقدیم این اجرا به فرمان آرا، به رسم معمول هرشب، یک شیشه ترشی تیتا (شخصیت نمایش) توسط رویا نونهالی به این کارگردان سینما اهدا شد.
اجرای نمایش «مثل آب برای شکلات» گروه «تی توک» بنرعباس از ۱۶ تیرماه در تالار چهارسو مجموعه تئا‌تر شهر آغاز شده و تاکنون برخی از اهالی هنر و قلم مانند نجف دریا بندری (مترجم و نویسنده)، مسعود فروتن (کارگردان تلویزیون) و... از آن دیدن کرده‌اند.
این اثر که براساس رمان لورا اسکوئیل (نویسنده امریکای جنوبی) است، توسط ابراهیم پشتکوهی برای اجرا در صحنه بازنویسی شده است وعلاوه بررویا نونهالی که به عنوان مه‌مان، بازیگر گروه تئا‌تر «تی توک» بندرعباس شده، محمد سایبانی، مریم نحوی، الهام اسکندری، ماندانا لیاقت، فاطمه جعفری، یاشارمحسنی، امیر علی سی سی‌پور، معصومه آقا بیگی، علیرضا سرحدی بازی می‌کنند وبهرنگ عباس پورآهنگساز این نمایش است، حسین اصیلی به عنوان خواننده ومحمد حسین داستان و ایمان رضایی، نوازنده دراین نمایش حضور دارد. همچنین پیمان بخشی طراح نور آن است.
اجرای «آب مثل شکلات» پشت کوهی برآمده از یک کارگاه آموزشی این کارگردان با هنرجویان بندرعباس است و دره‌مان فضای قبلی دیگر آثارش با رویکردی به رئالیست جادویی وبر اساس تلفیق دو فرهنگ؛ جنوب ایران وآمریکای لاتین اجرا می‌شود. صحنه اصلی نمایش فضای یک آشپزخانه است واین فضا به گونه‌ای طراحی شده که تا تمام حس‌های تماشاگرهمچون حس بویایی و چشایی همراه با حس شنوایی و دیداری به کارگرفته شود.

مثل آب برای شکلات فرمان آرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر