کد خبر: 91780 A

این نمایش‌نامه نوشته نغمه ثمینی است و به گفته زندی‌نژاد با آثار قبلی او تفاوت می‌کند و از بخش‌های چندگانه‌ شامل یک پیش مجلس، سه مجلس قربانی و دو میان مجلس تشکیل شده است.

ایلنا: سمانه زندی‌نژاد نمایش‌نامه "درخت سرخ، انجیر سرخ" نوشته نغمه ثمینی را برای اجرا در سی‌ودمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر به دبیرخانه تحویل داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زندی‌نژاد ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: نمایش "درخت سرخ، انجیر سرخ" با فضای دو اثر قبلی‌ام تفاوت بسیاری دارد و زندگی خانواده‌ای در دوران قاجار را روایت می‌کند که یک بعد از ظهر دلگیر جمعه در منزل، به طور ناگهانی شاهد اتفاق غیر متعارفی در حیاط خانه می‌شوند.

وی افزود: نمایش‌نامه بخش‌های چندگانه‌ای دارد و شامل یک پیش مجلس، سه مجلس قربانی و دو میان مجلس خواهد بود.

نمایش "عروسک‌های سکوت" به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد، آبان ماه امسال در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. این اثر نمایشی روایت زندگی دو خواهر را روایت می‌کند که مادر خود را بر اثر آتش سوزی از دست داده‌اند و در نمایش داستان این واقعه را برملا می‌کنند، اما...

این کارگردان جوان سال90 با اجرای نمایش به مراسم مرگ داداش خوش آمدید در بخش نگاه ویژه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فجر شرکت کرد که موفق به دریافت جایزه اول کارگردانی، طراحی صحنه، متن و همچنین تقدیر بازیگری مرد و نامزد بازیگری مرد در بخش مسابقه ایران شد. نمایش"به مراسم مرگ داداش خوش آمدید" پس از اجرا در جشنواره تئاتر فجر اردیبهشت و خرداد 1391 در تئاترشهر برای عموم به صحنه رفت که با استقبال علاقه مندان مواجه شد.

نغمه ثمینی سمانه زندی‌نژاد سی‌ودمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر درخت سرخ، انجیر سرخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر