کد خبر: 93769 A

داود کیانیان(پیشکسوت عرصه تئا‌تر کودک و نوجوان) در شب نکوداشت‌اش در آخرین شب نمایش «یک + یک = چهار» ضمن تقدیر از گروه اجرایی، این نمایش را پس از انقلاب اسلامی جانی تاره به تئا‌تر ویژه نوجوانان ذکر کرد.

ایلنا: همزمان با آخرین شب اجرای نمایش «یک + یک = چهار» و در میان استقبال تماشاگران، گروه تئا‌تر زندگی از پیشکسوت عرصه تئا‌تر کودکان و نوجوانان داوود کیانیان و شهرام کرمی تقدیر به عمل آورد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تئا‌تر زندگی، در این شب که با حضور هنرمندانی همچون شکرخدا گودرزی، عادل بزدوده، مریم کاظمی، خسرو احمدی، رضا عبدالعلی‌زاده و جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه تئا‌تر کودکان و نوجوانان همراه بود؛ گروه تئا‌تر زندگی با اهدای لوح سپاس از داوود کیانیان و شهرام کرمی تجلیل کرد.
داوود کیانیان پس از دریافت لوح سپاس خود، ضمن تشکر از گروه تئا‌تر زندگی اظهار داشت: به سه دلیل بسیار خرسندم که در این مکان حضور دارم. اول آنکه این تقدیر و این تاییدیه هنری توسط یک گروه هنرمند، اندیشمند و با سابقه عرصه تئا‌تر کودکان و نوجوانان به بنده تقدیم می‌شود. دوم آنکه نمایش یک + یک... نمایشی برای نوجوانان است؛ گروه سنی که پس از انقلاب در تئا‌تر کودکان و نوجوانان به فراموشی سپرده شده و با دیدن این نمایش می‌توان امیدوار بود که جان دوباره‌ای به این گروه سنی تزریق خواهد شد. سومین دلیل هم آن است که امروز در کنار گروه‌های خلاق و متفکری چون گروه تئا‌تر زندگی نفس می‌کشم و همچنان امیدوار می‌شوم که می‌توان دست در دست یکدیگر، قلب تئا‌تر کودکان و نوجوانان را همچون مفاهیم عمیق نمایش یک + یک... زنده نگاه داشت.
در ادامه شهرام کرمی به عنوان مدیر تالار هنر، در مورد نمایش‌های کودکان و نوجوانان که درحال حاضر در تالار هنر و سالن‌های دیگر روی صحنه می‌روند، گفت: مخاطب امروز تئا‌تر کودکان و نوجوانان دیگر از اینکه همیشه یک روباه کسی را گول بزند و یا حسن کچل و امثال چنین داستان‌هایی خسته شده و حضور نمایشی چون نمایش یک + یک... باعث می‌شود تا مخاطبان این عرصه با فضای دیگری رو به رو شوند. نمایشی که اندیشه محور است و مفاهیم انسانی را بسیار ظریف و زیبا نشان می‌دهد.
پس از سخنان کیانیان و کرمی و تقدیم لوح سپاس به آن‌ها، خسرو احمدی بازیگر با سابقه تئا‌تر نیز ضمن اشاره به فعالیت در عرصه تئا‌تر کودکان ونوجوانان در سال‌های گذشته عنوان کرد: پس از بیست سال دوری از فعالیت در عرصه تئا‌تر کودکان و نوجوانان و به جای آن پی گیری و دیدن نمایش‌های روی صحنه در این عرصه، از دیدن این نمایش شگفت زده شده و به گروهی که این چنین به تفکر و ذهن مخاطبانش احترام می‌گذارد تبریک می‌گویم. همچنین با دیدن این نمایش افتخار می‌کنم که در کنار چنین هنرمندان و گروه‌های خلاقی هستم.
وی در ادامه به ساختار نمایش و کارگردانی در عرصه تئا‌تر کودکان و نوجوانان اظهار داشت: بسیار خوشحالم که در تئا‌تر کودک و نوجوان فردی چون جعفر مهیاری به فعالیت در این زمینه می‌پردازد و تصویر دیگری از مفاهیم انسانی، در قالب اثری هنری را به مخاطبانش ارایه می‌دهد. همچنین بازی‌های زیبایی که از طرف بازیگران نمایش ارایه شد ازجمله بازی سعید ابک که بسیار خوب و درست بود.
در ادامه عادل بزدوده عروسک ساز و کارگردان با تجربه این عرصه نیز با توجه به حضور همه نوع رنگ‌ها و افکار در زمینه تئا‌تر کودکان و نوجوانان گفت: امروزه باید همه نوع نمایش همچون‌‌ همان داستان‌های روباه و حسن کچل اجرا شود. اما بدون تردید نمایش‌هایی چون یک + یک... در فضای حال، جای خالی‌اش به شدت احساس می‌شود. ما پس از انقلاب اسلامی به تئا‌تر کودک و بزرگسال توجه کردیم و دو نوع نمایش را فراموش کردیم که تئا‌تر نوجوان و جوانان بود. امروز خوشحالم که در یک سالن تئا‌تر کشور نمایشی ویژه گروه سنی نوجوان به روی صحنه رفته است.
جعفر مهیاری کارگردان نمایش نیز گفت: تنها دلیلی که از این عزیزان توسط گروه تئا‌تر زندگی تقدیر به عمل آمد این بود که به ندرت کسانی که در عرصه هنرهای نمایشی در زمینه تئا‌تر کودک و نوجوان حامی نمایش‌های این چنین بوده و تفکری که در پس محتوا و بطن این آثار وجود دارد را به خوبی و درستی درک کرده‌اند، این عزیزان بودند. به همین دلیل وظیفه خود و گروه دانستم که از عملکرد و نگاه مثبتشان سپاسگزار باشیم.
در پایان مراسم، همگی تماشاگران و هنرمندان روی صحنه آمده و در کنار گروه اجرا کننده عکسی به یادگار گرفتند.
نمایش یک + یک = چهار؛ از نهم تیرماه اجرای خود را آغاز کد و طبق تاریخ نقل شده باید تا هجده مرداد به اجرای خود ادامه می‌داد، اما به یکباره در روز جمعه یازدهم مرداد متوقف و به اجرای خود پایان داد.

شب نکوداشت داود کیانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر