کد خبر: 99071 A

با میزبانی شهر تبریز و حضور دو میهمان خارجی؛

۱۰ گروه در بخش کودک و نوجوان و تئا‌تر عروسکی و ۱۱ گروه نمایشی هم در بخش تئا‌تر خیابانی به رقابت خواهند پرداخت. علاوه بر این ۲۰۰ هنرمند و می‌ه‌مان هم در تبریز حضور داشته و همراه با ما خواهند بود.

ایلنا: مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره تئا‌تر مقاومت ۱۱ شهریور ماه در گلزار شهدای گمنام تبریز برگزار خواهد شد.


به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره، سعید نجفیان دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره تئا‌تر مقاومت در گفت‌و‌گو با ستاد خبری جشنواره با اعلام این خبر گفت: مراسم افتتاحیه در گلزار شهدای گمنام تبریز که هم جوار با مرقد دو امام‌زاده به نام‌های عون بن علی و زید بن علی است، برگزار خواهد شد و علاوه بر خاص بودن مکان برگزاری مراسم، شاهد اجرای برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای نمایش خیابانی و پرده خوانی نیز خواهیم بود.


وی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه‌ای که طی هفته جاری با حضور حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و ستاد اجرایی و مدیران سالن‌های نمایشی تبریز برگزار شد، بیان کرد: ضمن بازدید از محل افتتاحیه، آخرین مذاکرات و برنامه‌ریزی‌ها جهت هرچه بهتر برگزارشدن جشنواره انجام شد، ضمن اینکه قرار بر این شد تا بخش کودک و نوجوان، تئا‌تر عروسکی و نمایش خیابانی چهاردهمین جشنواره تئا‌تر مقاومت با مشارکت شهرداری تبریز از ۱۰ تا ۱۴ شهریور ماه در شهرستان تبریز برگزار شود.


نجفیان در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۰ گروه در بخش کودک و نوجوان و تئا‌تر عروسکی و ۱۱ گروه نمایشی هم در بخش تئا‌تر خیابانی به رقابت خواهند پرداخت. علاوه بر این ۲۰۰ هنرمند و می‌ه‌مان هم در تبریز حضور داشته و همراه با ما خواهند بود.
وی سپس از برپایی کارگاه آموزشی نمایش سایه در تبریز خبر داد و افزود: این کارگاه آموزشی توسط دو تن از اساتید خارجی چنگیز اوزک از ترکیه و کارلئوس از نروژ برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره تئا‌تر مقاومت در پایان یادآور شد: این کارگاه از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ شهریور ماه و هر روز طی دو نوبت در سالنهای مجتمع فرهنگی و هنری تبریز، خانه تئا‌تر تبریز و تالار استاد مبین برپا خواهد شد که علاوه بر حضور ۱۰ کارگردان حاضر در جشنواره ۲۰ نفر هم پس از انجام ثبت نام در این کارگاه آموزشی شرکت خواهند کرد.

جشنواره تئا‌تر مقاومت زمان برگزاری مراسم گشایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر