کد خبر: 99276 A

عنوان نمایش «شهسواران را چه شد؟» نوشته مهرداد رایانی مخصوص و به کارگردانی حسین پارسایی به «من که «دا» نیستم» تغییر یافت.

ایلنا: عنوان نمایش «شهسواران راچه شد؟» به «من که «دا» نیستم» تغییر کرد. با آغاز مرحله دورخوانی این اثر گروه اجرایی پس از اتودهای مختلف تصمیم گرفت تا نام این نمایش که برگرفته از رمان «دا» است را به «من که «دا» نیستم» تغییر دهد.

به گزارش ایلنا، نمایش «من که «دا» نیستم» نوشته مهرداد رایانی مخصوص و به کارگردانی حسین پارسایی است که همزمان با هفته دفاع مقدس در تالار اندیشه حوزه هنری به صحنه می‌رود.

در این نمایش رویا نونهالی، لیندا کیانی، ‌ علی سلیمانی، محسن قصابیان نقش‌های اصلی را برعهده دارند، همچنین سیامک احصایی به عنوان طراح صحنه و مژگان عیوض‌زاده طراحی لباس پارسایی را همراهی می‌کنند.

در خلاصه داستان نمایش «من که «دا» نیستم» که برداشتی از رمان «دا» به قلم مهرداد رایانی مخصوص است آمده که زینب زمانی یکی از بازماندگان جنگ تحمیلی در خرمشهر که خاطرات او بار‌ها به چاپ رسیده است و مقاومت و پایداری او زبان زد است، اشیا و اسناد موزه‌ای قابل توجهی دارد. او در تلاش است که در بین حفار‌ی‌ها و ساخت‌و‌سازهای عظیم واحدهای تجاری که در خرمشهر درحال وقوع است، یک موزه کوچک جنگ برای ثبت و ضبط خاطرات عظیم جنگ و دسترسی آن به آیندگان احداث کند که ناگهان خبر می‌رسد در یکی از میادین که در گذشته منطقه مهم دفاعی بوده است و اکنون در حال حفاری برای احداث یک مجتمع بزرگ تجاری است تعدادی پلاک و بقایای اجساد مربوط به سقوط خرمشهر کشف شده است....

حسین پارسایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر