کد خبر: 10915 A

نکوداشت «دکتر جواد حائریان» طبیب ماندگار شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

ایلنا:‌ مراسم نکوداشت «جواد حائریان» طبیب ماندگار شهرستان اردکان آبان ماه سالجاری همزمان با عید سعید غدیر در فرهنگسرای آیت ا.. خاتمی (ره) اردکان با حضور چهره‌های کشوری، استانی و شهرستانی برگزار و از مقام علمی و اخلاقی این چهره نام آشنای پزشکی استان یزد تجلیل خواهد شد.

«محمدرضا تابش» در جلسه هماهنگی برگزاری این مراسم، دکتر جواد حائریان را شخصیتی متعهد، متخصص و فرهیخته توصیف کرد که بیش ازسه دهه از بهترین ایام زندگی خود را صرف خدمت بی‌منت به مردم و کاهش آلام آن‌ها کرد.

نماینده مردم اردکان اضافه نمود: ایشان الگویی وافی و شافی برای همه است که توانست علم را همراه با اعتقادات والای انسانی در هم بیامیزد وخرسندم که ازخدمات این طبیب اخلاق مدار قدردانی می‌شود.

در این جلسه که شهردار، معاون فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر و جمعی دیگر از مسئولان و خانواده ایشان حضور داشتند تصمیماتی درخصوص نحوه برگزاری مراسم تجلیل از دکتر جواد حائریان اتخاذ شد.

جواد حائریان در سال ۱۳۰۱ در خانواده‌ای فرهنگی و مذهبی در اردکان بدنیا آمد.
پدر ایشان حاج شیخ محمد حائریان موسس آموزش و پرورش به سبک جدید در اردکان بود که به همین لحاظ به حاج شیخ محمد مدیر معروف شد. سرگذشت زندگی حائریان پر نشیب و فراز و درس آموز است. ایشان پیش ازاخذ مدرک پزشکی از دانشکده پزشکی دانشگاه مشهد و انجام طبابت، حرفه نجاری و رانندگی را پیشه کرده بود و بعد از گذراندن بخشی از تحصیلات، به شغل آموزگاری روی آورد. دکتر جواد حائریان طبابت را از سال ۱۳۳۵ آغاز و در دهه شصت به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

دوران پربار طبابت ایشان نشان از کارنامه موفق پزشکی اخلاق مدار، متدین و وارسته دارد که بی‌وقفه و بدون چشمداشت مادی عمر پربار خود را صرف خدمت به مردم شهرستان اردکان کرد. شیوع وبا در تابستان سال ۱۳۴۴ در اردکان و تلاش شبانه روزی دکتر جواد حائریان برای یاری رسانی و خدمت خالصانه به مردم گواه این مدعاست. از ثمرات ارزشمند زندگی دکتر حائریان تربیت و پرورش فرزندانی صالح، سخت کوش وعالم می‌باشد که از سرمایه‌های معنوی و علمی اردکان به شمار می‌روند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر