کد خبر: 10970 A

سرپرست معاونت امور فرهنگی گفت: «واقعه غدیر» یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ جهان اسلام و از بر‌ترین اعیاد مذهبی برای جامعه ما و شیعیان جهان است.

ایلنا: علی اسماعیلی سرپرست معاونت امور فرهنگی در جمع بسیجیان سازمان بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن بیان مطلب فوق افزود: خداوند متعال در روز غدیر به پیامبر اسلام (ص) فرمان داد؛ تا حضرت علی (ع) را به رهبری راستین امت خویش برگزیند؛ به همین دلیل از منظر پیامبر (ص) و از دیدگاه دیگر پیشوایان راستین، «غدیر» روزی بسیار پرشکوه و با عظمت است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی ضمن تاکید دوباره بر محکوم کردن سازنده فیلم موهن به پیامبر اعظم (ص) گفت: صهیونیزم بین الملل و غرب از آنجا که عامل وحدت میان همه مسلمانان جهان را حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) می‌دانند؛ با ابزار رسانه فرهنگی و با نام آزادی بیان، به توهین و جسارت به رسول خدا (ص) و دیگر ائمه معصوم (ع) می‌پردازند.

اسماعیلی افزود: امروز کشورمان در عرصه جنگ نرم قرار دارد و جنگی که در آن نه صدایی از خمپاره‌ها به گوش می‌رسد و نه از آ‍ژیر خطر خبری است؛ بلکه این جنگ فرهنگی با قدرت‌های بزرگ است.

وی ادامه داد: روز غدیر به دلیل انتخاب حضرت علی (ع) به رهبری امت اسلامی، نعمتی گران سنگ و ارزشمند است؛ بنابراین این واقعه، روز «پرستش خدا»، «روز نماز و نیایش»، «روز سپاس و ستایش»، و روز: «شادی و شادمانی مومنین» است.

سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ابرقدرت‌های آمریکایی و صهیونیستی با نشانه گرفتن باور‌ها و ارزش‌های مسلمانان قصد دارند اعتقادات دینی و مذهبی را به سخره گیرند و آن را بی‌ارزش و خرافه قلمداد کنند.

اسماعیلی ضمن اشاره به تاکید حضرت امام خمینی (ره) به جایگاه بسیج و بسیجی گفت: بیعت بسیجیان با پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) به اندازه‌ای ارزشمند است که تمام دنیای کفر و جهان غرب را به زانو درآورده است.

وی در پایان افزود: بسیجیان ضمن درس گرفتن از واقعه غدیر؛ همواره باید در افزایش توانایی‌های انسانی خود از جمله محبت ائمه اطهار (ع) از روی صدق، دوری از گناه، افزایش تقوی، آزادی و بزرگ منشی، ولایی بودن، کرامت و اشاعه آن‌ها کوشا باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر