کد خبر: 2046 A

وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

حضور بیش از 100 کشور در این اجلاس فرصت بسیار خوبی برای ایران است/برای شركت كنندگان تورهای گردشگری در تهران و شهرستان‌ها در نظر گرفته‌ایم تا آن‌ها از مکان‌های مختلف فرهنگی کشورمان بازدید كنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز (یکشنبه 5 شهریورماه) در جمع خبرنگاران در خصوص اجلاس غیر متعهدها و نقش رسانه‌ها در این همایش صحبت كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر ارشاد با اشاره به مهیا بودن خدمات‌رسانی رسانه‌ای برای اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران گفت: امکانات مناسب اطلاع رسانی برای تمامی رسانه های داخلی و خارجی در این اجلاس فراهم شده و معاونت مطبوعاتی تمام امكانات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. امیدواریم این همكاری‌ها و هماهنگی‌ها و فضای تعامل میان رسانه‌ها مقطعی نباشد و زمینه‌ای برای همکاری‌های آینده شود.

وی افزود: ما در سال‌های گذشته اتحادیه خبرنگاران جهان اسلام را تشکیل داده‌ایم و قطعآ این اجلاس فرصت مناسبی است برای تعامل بیشتر رسانه های داخلی و خارجی. در زمینه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، آماده‌ی همكاری با هیات‌هایی كه تمایل دارند روابط فرهنگی را در این اجلاس توسعه بدهند،داریم. حضور بیش از 100 کشور در این اجلاس فرصت بسیار خوبی برای ایران است. این حضور به منظور سرمایه گذاری برای توسعه مناسبت‌های فرهنگی بسیار مناسب است و نباید آن‌ها را به سادگی از دست داد.

حسینی در مورد حضور برخی نمایندگان كشورها در شهرهای دیگر به جز تهران گفت: بعضی از نمایندگان کشورها شناخت اجمالی از شرایط داشته‌اند و از پیش گفته‌اند که در مدت حضور خود در ایران تمایل به بازدید از كدام شهرها و اماکن را دارند و ما برای آن دسته‌ی دیگری كه شناختی نداشتند تورهای گردشگری در تهران و شهرستان‌ها در نظر گرفته‌ایم تا آن‌ها از مکان‌های مختلف فرهنگی کشورمان بازدید كنند.

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت همایش شاعران ایران و جهان گفت: از ابتدا نیز بنای ما این نبود که همایش را هر سال برگزار كنیم. امسال نیز تصمیم گرفتیم برای توسعه جشنواره بین المللی شعر فجر تمرکز بیشتری داشته باشیم تا افراد بیشتر و مناسب‌تری شناخته بشوند.

وی گفت:در فروردین و یا اردیبهشت سال آینده شاهد برگزاری این همایش خواهیم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر