کد خبر: 2592 A

رییس انجمن جامعه‌شناسان:

مطبوعات خانواده اکنون از کمبودهای بسیاری رنج می‌برد، بنابراین توجه به دیدگاه‌های تربیتی، آموزشی و توجه به اقتصاد خانواده و مسائل مربوط به اخلاق در این عرصه و در جهت جذب مخاطب ضروری است.

 ایلنا: رییس انجمن جامعه‌شناسان گفت: حمایت جدی از رسانه‌ها و نشریات خانواده موجب می‌شود سنت‌ها و فرهنگ ایرانی اسلامی در برابر هجمه فرهنگی دیگر کشور‌ها حفظ شود.
به گزارش  ایلنا، امان اله قرایی مقدم افزود: مطبوعات خانواده اکنون از کمبودهای بسیاری رنج می‌برد، بنابراین توجه به دیدگاه‌های تربیتی، آموزشی و توجه به اقتصاد خانواده و مسائل مربوط به اخلاق در این عرصه و در جهت جذب مخاطب ضروری است.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید متناسب با سنت‌ها و خرده فرهنگ‌ها به فعالیت بپردازند، یادآور شد: «به طور مثال آنچه برای آذربایجانی‌ها مناسب است برای کرد‌ها مناسبتی ندارد و شبکه‌های استانی وظیفه بیشتری در این زمینه دارند. رسانه‌ها باید پیام رسان بوده و اعتماد خانواده‌ها را به خود جلب کنند.»
اینجامعه‌شناس و استاد دانشگاه گفت: «همانطور که مارشال مک لوهان هم مطرح می‌کند رسانه‌ها دنیا را به دهکده جهانی تبدیل کرده است که می‌خواهند تمام خرده فرهنگ‌ها را در هم بریزد و ایده‌ها را یکسان کنند. در هجوم بمباران فکری غرب قرار داریم و باید با رعایت دقت و صحت اخبار، مخاطبان را جذب کنیم.»
قرایی مقدم در زمینه حجم رسانه‌هایی که در عرصه خانواده فعالیت می‌کنند، افزود: «رسانه‌های موجود برای خانواده‌ها نمی‌تواند کافی باشد چون موضوعات متنوع و متفاوتی در این عرصه وجود دارد. اکنون بیشتر رسانه‌ها روی مسائل اعتقادی تاکید می‌کنند و موضوعات سنی، تحصیلی، جنسی، شغلی و... مدنظر قرار نگرفته است.»
وی به اهمیت حمایت از رسانه‌ها و نشریات با مضمون خانواده اشاره کرد و گفت: «جامعه تشنه شنیدن حقایق و وقایع است. پرداخت به مسائل مورد نیاز جامعه و انعکاس درست آن در مطبوعات و رسانه‌ها به افزایش اعتماد مخاطب منجر می‌شود.»
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت معلم به مفید بودن برگزاری نخستین نمایشگاه مطبوعات خانواده اشاره کرد و افزود: «در صورت نگاه حرفه‌ای به این نمایشگاه می‌توان نتایجی خوبی کسب کرد و در راستای ارتقای سطح کیفی نشریات گام برداشت.»
نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی، ۲۳ تا ۳۰ شهریورماه در سالن حجاب تهران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر