کد خبر: 32186 A

بنیاد ملی مد لباس ایرانی و اسلامی، فراخوان دومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر را که از دهم تا بیستم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود را منتشر کرد.

ایلنا: فراخوان دومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی مد ولباس، در این فراخوان آمده است: بنیاد ملی مد و لباس با اهتمام هنرمندان و تمامی فعالان و دست اندرکاران عرصه طراحی و تولید پوشاک و همچنین کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری درارائه سبک زندگی اسلامی و ایرانی و در راستای تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی دومین جشنواره بین المللی مد و لباس را از دهم تا بیستم اسفند ۹۱ برگزار می‌کند.

براساس این فراخوان، هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارایه نمونه طرح‌های جدید متناسب با فصل اول و دوم سال، متناسب با شاخص‌ها و استاندارد‌های جمهوری اسلامی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی مثلث طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه سازی برای کشف استعداد‌ها و خلاقیت‌های نو، توسعه صنعت پوشاک با ارائه الگوی اسلامی- ایرانی و ایجاد زمینه‌های همکاری و صادرات با سایر کشور‌ها، ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور، زمینه سازی برای آگاهی بخشی آحاد جامعه، ترویج طرح‌های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خورشان والای ملت ایران بر اساس سبک زندگی اسلامی و در ‌‌نهایت تقدیر از طراحان و تلاشگران پوشاک ایرانی اسلامی است.

این جشنواره شامل بخش‌هایی چون بخش مسابقه (طراحی لباس بانوان، آقایان، کودکان و لباس مدارس)، بخش علمی، دانشگاهی و کارگاه‌های آموزشی، بین الملل، برند‌ها و فروش، اقوام و استان‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌ها، صنعت و بخش فعالیت‌هایی فرهنگی و هنری است.

بر اساس این فراخوان، مهلت ثبت نام و ارسال آثار از روز بیستم بهمن ماه سال جاری خواهد بود. این در حالی است که همزمان با برگزاری این جشنواره در تهران در برخی استان‌های کشور نیز این جشنواره برگزار می‌شود.

علاقه مندان برای دریافت فرم ثبت نام و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به محل دبیرخانه جشنواره واقع درخیابان انقلاب، چهارراه کالج، خیابان حافظ، پایین‌تر از پمپ بنزین، نبش خیابان شهریار، دبیرخانه دومین جشنواره مد و لباس فجر مراجعه کنند.

ایلنا دومین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر