کد خبر: 49292 A

حسینی:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است: وقتی مدل‌های خوب بومی نداشته باشیم، نگاه‌ها به آن طرف مرز‌ها می‌رود. اما وقتی مدل‌های گوناگون و متناسب در ایران وجود داشته باشد، قطعاً مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت و جشنواره مُد و لباس، در این عرصه کمک خواهد کرد.

ایلنا: سید محمد حسینی برپایی این جشنواره را مدلی از «فرهنگ‌سازی» دانست و گفت: طراحان لباس خوبی در کشور داریم که با آثارشان با آداب و سنت‌های ما همگونی بیشتری دارد. این طرح‌ها باید در قالب جشنواره مُد و لباس به جامعه معرفی شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره مُد و لباس فجر، وی ادامه داد: گرچه این جشنواره در آغاز راه است، اما امسال گسترش یافته و برخی از استان‌ها هم میزبان آن خواهند بود. جشنواره مُد و لباس، حرکت خوبی در ایران خواهد بود و انتظار داریم که دیگر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز در این حوزه فعال شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر لزوم همکاری وزارت بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت، برای پیشبرد فعالیت‌های مُد و لباس تاکید کرد و افزود: در این حوزه، فقط وزارت ارشاد وظیفه ندارد. نهادهای دیگری همچون وزارت بازرگانی هم باید دخیل و موثر باشند. نهادهای مختلف صنفی نیز باید برای تولید و عرضه این محصولات همکاری کنند.

حسینی با اظهار رضایت از وضعیت خلق ایده‌های متناسب با فرهنگ ایران، توسط طراحان دانشگاهی خاطرنشان کرد: با وجود این‌که در جشنواره‌ها بخش فروش نداریم، اما بخشی از جشنواره مُد و لباس را به عرضه و فروش طرح‌هایی که به تولید انبوه رسیده‌اند، اختصاص یافته تا علاقه‌مندان از این لباس‌ها خریداری کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر برپایی جشنواره مُد و لباس بر ساماندهی وضعیت پوشش و مُد در ایران اظهار داشت: وقتی مدل‌های خوب بومی نداشته باشیم، نگاه‌ها به آن طرف مرز‌ها می‌رود. اما وقتی مدل‌های گوناگون و متناسب در ایران وجود داشته باشد، قطعاً مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت و جشنواره مُد و لباس، در این عرصه کمک خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان، کاهش قیمت لباس‌ها و طرح‌های داخلی را ضروری خواند و تاکید کرد: اگر بقیه دستگاه‌ها نیز با وزارت ارشاد همکاری کنند، می‌توان به ارزان‌تر شدن این لباس‌ها امیدوار بود. ما در کارگروه مد و لباس، با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تماس هستیم تا مشارکت آن‌ها هم بیشتر شود.

دومین جشنواره مد و لباس فجر اسفند ماه در تهران و ۷ استان دیگر به شکل همزمان برگزار می‌شود.

جشنواره مد و لباس فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر