کد خبر: 49363 A

یک خطیب قرانی:

غربی‌ها گاهی با قران سوزاندن و یانوشتن کتابی علیه قران به نام آیات شیطانی و یا توهین به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) خواستند در مقابل قران قدعلم کنند که به فضل خداوند همه این تلاشهای مذبوحانه، ناکام مانده است.

ایلنا: حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی صالحی خوانساری گفت: مطبوعات و خبرگزاری‌ها باید بهترین صفحات خود و رسانه ملی بهترین ساعات از شبکه‌های محبوب جوانان را به مفسران و چهره‌های محبوب قرانی اختصاص دهند تا فرهنگ اسلامی بیش از پیش توسعه یابد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، این خطیب قرانی با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های برخط قرانی آیات گفت: با توجه به ایجاد شبهات گوناگون و خطرناک برای نسل جوان از طریق وسائل ارتباط جمعی جدید از جمله فضای مجازی، بررسی و تبیین این شبهه‌های مخدر از سوی کار‌شناسان قرانی ضروری است.
وی با اشاره به اینکه مستکبران و سلطه طلبان غربی در صددند با مهجور و محدود کردن توسعه فرهنگ قرانی جامعه اسلامی را از پویایی دور سازند، افزود: یکی از اندیشمندان غربی اقرار می‌کند تا جوامع اسلامی قران را ملجا و پناهگاه خود قرار دهند ما به خواسته‌هایمان نخواهیم رسید و ضروری است ما چادر را از زن مسلمان بگیریم و قران را درآن بپیچیم و آن‌ها را محو کنیم.
این خطیب توانا با بیان اینکه از بعد از رحلت رسول اعظم (ص) سودجویانی بوده‌اند که نخواستند دستورات قرانی به معنای واقعی آن اجرا شود، گفت: غربی‌ها گاهی با قران سوزاندن و یانوشتن کتابی علیه قران به نام آیات شیطانی و یا توهین به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) خواستند در مقابل قران قدعلم کنند که به فضل خداوند همه این تلاشهای مذبوحانه، ناکام مانده است.
حجت الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری خطیب مطرح در حوزه ترویج فرهنگ اسلامی و شیعی است که فعالیتهای خود را پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز کرد و در این زمینه سفرهای تبلیغی متعددی به کشورهای امریکایی، اروپایی و عربی داشته است که سابقه نمایندگی مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد.
دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های برخط قرانی آیات ۱۹ اسفند با حضور مسئولان لشکری و کشوری و اصحاب رسانه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

رسانه و قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر