کد خبر: 54076 A

دوازدهمین جشنواره و بازارچه خیریه به مناسبت فرا رسیدن سال نو و جشن نیکوکاری در راستای کمک به خانواده‌های نیازمند درفرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

ایلنا: سیدامیر حسین صانعی(دبیر جشنواره نوروزی نیکوکاری) با اشاره به برگزاری جشنواره‌های نوروزی در آستانه فرارسیدن سال نو در مراکز فرهنگی و فرهنگسراهای سطح استان تهران، اظهار داشت: همه ساله در راستای جشن نیکوکاری و کمک به خانواده‌های نیازمند بازارچه‌های خیریه و نیز جشنواره‌های متنوع از سوی مراکز غیردولتی با همکاری شهرداری و نهاد‌ها برگزار می‌شود تا مردم خیر و نیکوکار نیز در این مراسم‌ها سهیم باشند.

به گزارش ایلنا، صانعی با اشاره به اینکه در این جشنواره بیش از ۴۵ غرفه متنوع پیش بینی شده است، گفت: این غرفه‌ها شامل سفره هفت سین، طبخ غذا، صنایع دستی، زیورآلات دست ساز مددجویان و افراد تحت پوشش، پذیرای احسان نیکوکاران خواهد بود.

دبیر جشنواره نیکوکاری و نوروزی، با اشاره به عرضه انواع شرینی جات با قیمت مناسب در این جشنواره عنوان کرد: شهروندان با خرید شیرینی مورد نیاز شب عید از غرفه‌های جشنواره علاوه بر شیرین کردن کام خود، شادی را به خانواده‌های تحت پوشش موسسه خیریه نیز هدیه خواهند کرد.

وی این جشنواره رامحلی برای عرضه کالاهای مختلف و موادغذایی دانست و افزود: درآمدحاصل از فروش کالا در این جشنواره که با یاری بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای یک موسسه خیریه برگزار می‌شود به صورت مستقیم صرف تامین نیازهای خانواده‌های محروم تحت پوشش این موسسه از قبیل مواد غذایی، درمان، آموزش، مسکن و اشتغال می‌شود.
صانعی به برگزاری مسابقه تهیه غذا در حاشیه این جشنواره اشاره کرد و گفت: به قید قرعه به بهترین غذاهای اهدایی در این جشنواره جوایزی و لوح یاد بود اهدا خواهد شد.
صانعی شهروندان تهرانی رادر یاری رساندن به نیازمندان پیش گام خواند و اظهارکرد: انتظار می‌رود امسال نیز مانند سنوات گذشته شاهد حضور فعال خیرین و نیکوکاران در بازارچه‌های خیریه به منظور فراهم آوردن زمینه کمک‌های هرچه بیشتر به نیازمندان درآستانه سال نو باشیم.

وی ادامه داد: این سنت پسندیده در مناسبت‌های مختلف از سوی مردم به صورت خودجوش انجام می‌شود و در همین راستا دوازدهمین جشنواره نوروزی و نیکوکاری خیریه۱۷ تا ۱۹ اسفند ماه سال جاری از ساعت ١٠ صبح الی ۲۲ در فرهنگسرای اندیشه پایین‌تر از سیدخندان، پارک اندیشه برگزار می‌شود.

فرهنگسرای اندیشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر