کد خبر: 54124 A

محمدزاده:

رسانه باید ابزار پیشرفت و تعالی یک جامعه باشد، لذا مطبوعات با رعایت اخلاق حرفه‌ای باید بار سنگینی را که بر دوش دارند به مقصد برسانند.

ایلنا: محمدجعفر محمدزاده معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه شنبه در نشست هم‌اندیشی با حضور اصحاب رسانه استان کرمانشاه که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، هدف از برگزاری نشست‌های تخصصی و هم اندیشی را بیان نقاط قوت ضعف مطبوعات و تلاش برای همگرایی بیشتر در حوزه رسانه عنوان کرد و گفت: نتایج این نشست‌ها باید ایجاد فضای همدلی و هم فکری در بین مطبوعات باشد.
به گزارش ایلنا، وی بر حفظ فضای همدلی در بین رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: مطبوعات ابزار تعالی یک جامعه‌اند و باید در این راستا حرکت کرده و در جهت رشد فرهنگ جامعه تلاش کنند.
محمد‌زاده رعایت اخلاق حرفه‌ای در روزنامه نگاری را ضروری دانست و گفت: همانگونه که گفته شد رسانه باید ابزار پیشرفت و تعالی یک جامعه باشد، لذا مطبوعات با رعایت اخلاق حرفه‌ای باید بار سنگینی را که بر دوش دارند به مقصد برسانند.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد افزود: مردم به اهالی مطبوعات اعتماد می‌کنند، و اهالی مطبوعات نیز در جواب پاسخگوی گفتار و نوشتار خود باشند و این بدان معناست که مطبوعات نقش پررنگی در جهت دهی افکار عمومی دارد پس اهالی مطبوعات باید قدر خود و اینجایگاه را بدانند.
وی حفظ تعادل در انعکاس حقایق توسط رسانه‌ها را ضروری دانست و گفت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی حاضر، در انعکاس اخبار و حقایق باید مدیریت به همراه حمایت و هدایت صورت گیرد تا بتوانیم از گردنه‌ ی سختی که در آن قرار داریم عبور کنیم.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در بخش دیگر از رفع مشکلات سامانه سمان خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک کار‌شناسان این سامانه برای رفع این مشکلات در تمام استان‌های کشور حضور یافته و با حضور خود خبرنگار، مشکلات آنان را برطرف خواهند کرد.
محمدزاده در ادامه به سؤالات مدیران مطبوعات و اصحاب رسانه کرمانشاه پاسخ گفت.

محمدجعفر محمدزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر