کد خبر: 54421 A

دانشسرای اولین نمایشگاه نشریات تخصصی، راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی را از منظری متفاوت مورد بررسی قرار می‌دهد.

ایلنا: در سلسله نشست‌های تخصصی نمایشگاه نشریات تخصصی، امروز عصر راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی با محور اصلی تغذیه و سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری اولین نمایشگاه نشریات تخصصی، در سلسله نشست‌های تخصصی این نمایشگاه، امروز عصر راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی با محور اصلی تغذیه و سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در این نشست که از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود، دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه، دکتر اصغر محمدی فاضل، سردبیر فصل نامه محیط زیست و معاون سازمان حفاظت از محیط زیست و امیرعباس فتاح‌زاده، مدیر مسئول نشریه سلامت حضور دارند.
دکتر فاضل ابتدا در این نشست درباره انواع آلودگی‌های زیست محیطی و ضرورت مقابله با این آلودگی‌ها صحبت خواهد کرد و دکتر جعفریان، استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران، ضرورت مسائل تغذیه‌ای را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
دکتر جعفریان که مدرک دکترای تغذیه و رژیم غذایی از دانشگاه تهران دارد، در آستانه برگزاری این نشست با بیان اینکه آلودگی‌های زیست محیطی و تاثیر آن بر روی سیستم گوارش، یک بحث پزشکی صرف نیست و در بسیاری از مواقع، شامل مسائل بالینی می‌شود گفت: بنابر این اصل، موضوع مهمی که مطرح می‌شود، پیشگیری از ورود آلاینده‌ها به بدن است و در مرحله دوم، پیگیری این مساله است که اگر آلاینده‌ای به سیستم وارد شد، وارد خون نشود و اگر وارد خون شد، چه کار کنیم که به سرعت از بدن دفع شود.
این استاد دانشگاه، بحث آلایندگی‌های زیست محیطی و تاثیر آن بر سیستم گوارش را برای نشریات علمی پژوهشی و همچنین نشریات عمومی مفید ارزیابی کرد و گفت: بنا به نوع مخاطب، سطح و عمق مطالب این موضوع می‌تواند تغییر کند.

نمایشگاه نشریات تخصصی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر