کد خبر: 59361 A

در پی اعتراض‌های دانشجویی اتفاق افتاد؛

در پی مسمومیت غذایی بیش از ۵۶۱ دانشجو در دانشگاه الازهر؛ صد‌ها دانشجو دست به اعتراض زده و یک خیابان اصلی در قاهره را بستند. این دانشجویان خواستار کناره‌گیری مسوولان این دانشگاه هستند.

ایلنا: شورای عالی الازهر مصر، رئیس دانشگاه الازهر و تعدادی از مدیران  این دانشگاه را در پی مسمومیت غذایی دانشجویان برکنار کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، شورای عالی الازهر در پی نشست خود با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «اسامه العبد» رئیس دانشگاه از مقام خود برکنار شده و مدیر اداره شهرستان‌های این دانشگاه و رئیس شعبه این دانشگاه در «قاهره» که شاهد مسمومیت غذایی دانشجویان بود نیز باید تغییر کنند.
این شورا همچنین خواستار برکناری مدیر کل تغذیه و مدیر شعبه دختران دانشگاه الازهر شده و نیز خواستار انجام تحقیقات از عاملان حادثه مسومیت غذایی دانشجویان و ادامه تحقیقات دادستانی کل مصر در این زمینه شد.
در همین حال دادستانی کل مصر طی حکمی رئیس و مدیر اداره شهرستان‌های دانشگاه الازهر و نیز مدیر کل تغذیه دانشگاه الازهر را برای انجام تحقیقات درباره مسومیت غذایی دانشجویان این دانشگاه احضار کرد.
این در حالی است که در پی مسمومیت غذایی بیش از ۵۶۱ دانشجو پس از خوردن غذای آلوده در غذاخوری دانشگاه الازهر در منطقه «شهر نصر» قاهره طی شب دوشنبه، صد‌ها دانشجو از شب دوشنبه دست به اعتراض زده و یک خیابان اصلی در قاهره را بستند. این دانشجویان خواستار کناره گیری مسوولان این دانشگاه هستند.
از طرف دیگر الازهر برخی شایعه‌ها در مورد کناره گیری «احمد الطیب» شیخ الازهر را تکذیب کرد.

دانشگاه الازهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر