کد خبر: 74713 A

وزیر ارشاد در گفتگو با ایلنا:

تاکید داریم که باید در مورد خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها، نگاه عادلانه‌ای در حوزه‌ی نظارتی حاکم باشد/با تمام مطبوعات و خبرگزاری‌ها به صورت یکسان برخورد شود.

ایلنا: وزیر ارشاد گفت: تاکید داریم که باید در مورد خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها، نگاه عادلانه‌ای در حوزه‌ی نظارتی حاکم باشد.

سیدمحمد حسینی در خصوص برخورد دوگانه با رسانه‌ها در انتشار اخبار، به گونه‌ای كه انتشار یك خبر در یك رسانه به معنای اطلاع‌رسانی و در رسانه دیگر همان خبر با همان محتوی عنوان مجرمانه می‌گیرد به خبرنگار ایلنا گفت: رویکرد ما همواره این بوده که با تمام مطبوعات و خبرگزاری‌ها به صورت یکسان برخورد شود.

وی ادامه داد: همانطور که دیدید در جلسه‌ی قبلی هیات نظارت، به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مختلفی از گرای‌شهای مختلف تذکر دادیم. به طوری‌که هم روزنامه‌ی بهار تذکر گرفت و هم روزنامه‌ی کیهان و.... بنابراین رویه‌ی ما در مورد تمام مطبوعات یکسان است.

وزیر ارشاد ضمن بیان این مطلب که تمام روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها برای ما یکسان هستند، گفت: ما اصل را بر پایبندی به قانون گذاشته‌ایم. خصوصا در ایام انتخابات؛ این پایبندی می‌بایست بیشتر باشد چراکه در این ایام، گاهی یک خبر نادرست هم می‌تواند تاثیرات منفی در حوزه‌های مختلف داشته باشد.

سیدمحمد حسینی افزود: لذا براین اساس؛ ما مطبوعات و خبرگزاری‌ها را به مراقبت بیشتری دعوت می‌کنیم؛ حال آنکه تاکید داریم که باید در مورد خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها، نگاه عادلانه‌ای در حوزه‌ی نظارتی حاکم باشد.

وزیر ارشاد ادامه داد: از کلیه‌ی مدیر مسوولان رسانه‌ها، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها خواسته شده است که در درج مطالب و اخبار، به حساسیت‌های موجود توجه داشته باشند.

سیدمحمد حسینی اضافه کرد: همچنین از مدیران مسوول نشریات خواسته شده تا با هم هم‌اندیشی و تعامل داشته باشیم. به هر حال ما نیز شرایط کاری رسانه‌ها را درک می‌کنیم؛ خصوصا خبرگزاری‌ها که برایشان سرعت‌ عمل خیلی مهم است. چراکه روزنامه‌ها و نشریات زمان لازم را برای تامل و تحقیق دارند اما خبرگزاری‌ها باید سریعا اخبار را منعکس کنند.

وی در پایان سخنانش به خبرنگار ایلنا گفت: اگر در خصوص نظارت‌ها و اعمال تذکرات، مشکلی از سوی شما مشاهده شده است، آن را مستقیما به دفتر من انتقال دهید تا رسیدگی‌های لازم را صورت دهیم.

وزیر ارشاد تذکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر