کد خبر: 749 A

آیت الله موسوی اردبیلی:

در سال‌های اخیر توجه به برنامه‌های قرآنی افزایش یافته و این عنایت و رویکرد به قرآن باعث خیر و برکت برای کشور می‌شود.

 ایلنا، حضرت آیت الله «سید عبدالکریم موسوی اردبیلی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی و برپایی نمایشگاه‌های مختلف باعث قرآنی و معنوی شدن فضای کشور می‌شود.

به گزارش  ایلنا، حضرت آیت‌الله» سید عبدالکریم موسوی اردبیلی «روز سه شنبه در دیدار» سید محمد حسینی «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد مقدس با بیان این مطلب افزود: در سال‌های اخیر توجه به برنامه‌های قرآنی افزایش یافته و این عنایت و رویکرد به قرآن باعث خیر و برکت برای کشور می‌شود.

وی کسب آگاهی و معرفت نسبت به تعالیم قرآنی برای بهره‌مندی از زندگی و جامعه‌ای سالم و قرآنی را امری لازم و ضروری دانست و برآن تاکید کرد.

آیت‌الله موسوی اردبیلی، اشاعه و ترویج آموزه‌های قرآنی را از مهم‌ترین وظایف مسوولان و رسانه‌ها در جامعه دانست.

این مرجع تقلید همچنین برپایی نمایشگاه‌ها و مسابقات قرآنی را از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اعتلای فرهنگ قرآنی و تحقق جامعه قرآنی که از آرمان‌های امام راحل بود؛ موثر و تاثیر گزار در جامعه دانست.

**برگزاری اجلاس سران غیر متعهد در تهران از اهمیت زیادی برخوردار است

رییس دانشگاه مفید همچنین برگزاری اجلاس جنبش سران غیر متعهد در تهران را در شرایط کنونی بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد: در شرایط خاص کنونی و با توجه به تحولات منطقه و نیز اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان و نیز القای انزوای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی توسط آمریکا و سران استکبار، برگزاری اجلاس در تهران از نظر سیاسی از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیت الله موسوی اردبیلی تصریح کرد که برگزاری این اجلاس در تهران نشان‌دهنده ثبات سیاسی و استحکام نظام اسلامی در سطح جهان است و تصویر واقعی از جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ارائه خواهد کرد.

«سید محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار «گزارشی از فعالیت‌های قرآنی»، «تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد»، «حضور مؤثر رییس‌جمهور در سفر اخیر به عربستان و شرکت در نشست فوق‌العاده کنفرانس کشورهای اسلامی»، «تثبیت جمعه آخر ماه مبارک رمضان در تقویم کشورهای اسلامی به‌عنوان روز قدس و حمایت از فلسطین با تلاش وزارت ارشاد» و دیگر اقدامات فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وگرامی داشت علماء و مفاخر ارائه کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر