کد خبر: 85554 A

خوراکیان:

در دو دهه اخیر هر چند کارهایی در حیطه فرهنگی به انجام رسیده، اما آرمان‌ها و سیاست‌های فرهنگی نظام و مطالبات مقام معظم رهبری آنچنان که باید صورت نگرفته است.

ایلنا: رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تشریح برنامه‌های فرهنگی سازمان در تابستان امسال از برگزاری ویِژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بوستان ولایت و میدان امام حسین تا پایان این ماه خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر خوراکیان با تبریک پیروزی رئیس جمهور منتخب گفت: ما آرزوی موفقیت دولت جدید را داریم و همکاری با آن را وظیفه خود می‌دانیم زیرا در بخش فرهنگ صورت مسئله‌های زیادی دارد که باید رسیدگی شود 

 وی ادامه داد: ما از دولت یازدهم می‌خواهیم که علاوه بر حل مشکلات اقتصادی مردم، توجه خاص به مسائل فرهنگی مبذول دارند چراکه در دو دهه اخیر هر چند کارهایی در حیطه فرهنگی به انجام رسیده، اما آرمان‌ها و سیاست های فرهنگی نظام و مطالبات مقام معظم رهبری آنچنان که باید صورت نگرفته است.

وی در مورد مشکلات موجود در حیطه فرهنگی خاطرنشان کرد: در برنامه‌های فرهنگی سیستم اجرایی جاری نشده، مرجع مدیریت کلان و هماهنگی فرابخشی بین دستگاه‌های فرهنگی شفاف نیست، زنجیرهای سلایق گوناگون هر یک مرکب فرهنگ را به یک سمت می‌برند، جایگاهی برای رصد و ارزیابی کیفی دستگاه‌های فرهنگی وجود ندارد، اولویت‌ها، قالب‌ها و شیوه‌ها متناسب با سرعت تحولات و نیاز مخاطب تنظیم نشده و در نظام تعلیم و تربیت نیز دچار مشکلات فراوان هستیم.

خوراکیان ادامه داد: دغدغه اصلی ما در حال حاضر ادامه طرح تحول آموزش است که طی سه سال اخیر به انجام رساندیم و معتقدیم با تکمیل این کار، اتفاق مهمی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی در حوزه فرهنگ عمومی روی خواهد داد.

 وی با شاراه به برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تابستان 92 گفت: در 21 بوستان سطح شهر نیز ویِژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان، در 17 شب اول این ماه برگزار می‌شود.

 خوراکیان افزود: جشنواره تابستانی اوقات فراغت با ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان با عنوان "بر آستان جانان" و شعار"شهر خدا، شهر مهربانی" آغاز به کار می‌کند.

وی افزود: در 21 بوستان سطح شهر ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود که در برخی بوستان‌ها قبل از افطار و برخی بعد از افطار خواهد بود. این برنامه‌ها در 17 شب اول ماه رمضان برگزار می‌شود و در بوستان ولایت و میدان امام حسین ویژه برنامه‌های ماه رمضان تا پایان این ماه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه سه روز قبل از آغاز ماه رمضان کاروان استقبال از ماه رمضان در سطح شهر نوید فرا رسیدن این ماه مبلارک را می‌دهد، گفت: موضوعات مطرح شده در برنامه‌های ماه مبارک رمضان مسئله رحمت، برکت و مغفرت بوده که به طور خاص مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اعلام این مطلب که غرفه‌هایی نیز در حوزه‌های سرود، موسیقی، نمایش ویژه کودکان، برنامه ورزش باستانی و غیره...برپا می‌شود، افزود: در بخش کلاس‌های آموزشی نیز هزار و 200 رشته در 9 هزار و 800 کلاس در چهار عرصه مهارت‌های اجتماعی و شهرنشینی، دین و اخلاق، فرهنگ و هنر و مهرت‌های علمی و عملی برگزار خواهد شد.

خوراکیان با اشاره به اینکه تا پایان امسال حدود 400 منبع آموزشی تولید خواهد شد، از تولید یک صد و 40 عنوان کتاب در بخش فرهنگی خبر داد و خاطرنشان کرد: 30 عنوان از این کتاب‌ها در تابستان امسال تهیه می‌شود و هم اکنون نیز 80 عنوان کتاب در خانه‌های کودک در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی در بخش دیگر از سخنانش از رونمایی طرح تحول آموزش، 16 تیر ماه امسال در سالن همایش‌های صدا و سیما خبر داد و گفت: این اقدام در حوزه آموزش‌های عمومی به طور حتم، به زودی در سراسر کشور الگو خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین از اجرای 691 عنوان برنامه با دو هزار و 776 اجرا در سطح فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ در تابستان امسال خبر داد و اضافه کرد: بخش سوم برنامه های سازمان در بخش محله‌ای و منطقه‌ای مانند بخش خانواده طوبا، برنامه‌های هنری، موضوع هماسایه داری، ارتباط با رسانه‌های نوظهور، مطالعه و کتابخوانی و برنامه‌هایی متناسب با مناسبت‌های دینی و ملی برگزار خواهد شد.

خوراکیان افزود: 42 فرهنگسرای سیار نیز در طول تابستان در سطح شهر فعال هستند و بخشی از برنامه‌ها نیز به تجلیل از مفاخر شهر تهران اختصاص دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری باشگاه تابستانی ترنج از 19 مرداد ماه تا 22 شهریور ماه خبرداد و گفت: این ویژه‌برنامه برای نوجوانان در رشته‌هایی همچون، خانواده، سواد رسانه‌ای، کارورزی و آشنایی با مشاغل شهری برای حدود سه هزار نوجوان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری تهران در ادامه از برگزاری دومین همایش ارتقای کیفیت آثار و محصولات فرهنگی در 11 و 12 تیر ماه در برج میلاد خبر داد و عنوان کرد: برای این همایش تاکنون 140 مقاله ارایه شده و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز پیش بینی شده و آثار برگزیده دستگاه‌های فرهنگی در نمایشگاهی به معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با بیان اینکه اختتامیه جشنواره پرچم نیز در تابستان امسال برگزار خواهد شد، افزود: برای این جشنواره تاکنون 20 هزار و 314 اثر دریافت کردیم که آثار در بخش عکاسی و نقاشی بی‌نظیر بودند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان برنامه سحر خیزان کوچک برای بچه هایی که برای بار اول روزه می گیرند و تازه به سن تکلیف رسیده اند برگزار می شود، همچنین برنامه شهد برکت که همان جشنواره نان و خرما است در منطقه 7 برگزار شده و دوازدهمین دوره تجلیل از پیشکسوتان قرآنی نیز در این ماه مبارک برگزار می شود.

 

خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر