کد خبر: 86941 A

وزیر ارشاد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی از تولید بازی‌های رایانه‌ای و فعالان عرصه ساخت گیم حمایت خواهد کرد.

ایلنا: سیدمحمد حسینی به لزوم سرمایه گذاری در عرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و افزود: در جلسه اخیر شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای مقرر شد صندوق توسعه ملی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای تسهیلاتی برای شرکت‌ها، نیروهای جوان و بدون سرمایه در نظر بگیرد.
به گزارش ایلنا به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رییس شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: حمایت صندوق توسعه ملی از بازی سازان به ایجاد جهشی بزرگ در عرصه گیم کشور منجر خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه فکر، اندیشه و شخصیت جوانان در دوران دانش آموزی شکل می‌گیرد، توضیح داد: بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند ابزار مناسبی برای آموزش و ارائه الگوهای فرهنگی اسلامی ایرانی به نسل جوان باشد.
حسینی با یادآوری اینکه اکنون شاهد ایده‌های بسیاری در عرصه بازی‌های رایانه‌ای هستیم افزود: تلاش ما بر این است که امکانات مورد نظر برای تبدیل ایده‌های بکر به بازی‌های رایانه‌ای و شرایط مناسب جهت تولید کنندگان تولید کنندگان گیم فراهم شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به برگزاری نمایشگاه سوم بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد وگفت: مدت زمان برگزاری این رویداد اندک است، امیدوارم در سال‌های آینده شاهد افزایش زمان برپایی این نمایشگاه باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد که با تامین بودجه مورد نیاز برپایی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای این رویداد به بهترین نحو ممکن برگزار شود.
سومین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران، از ۲۲ تا ۲۶ مرداد ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر