کد خبر: 901 A

در بخش سینمای ایران شماره‌ی جدید 24علاوه بر معرفی فیلم‌های روی پرده، به مناسبت اكران بی‌خدافظی با رضا صادقی بازیگر این فیلم گفت‌وگو شده است.

ایلنا: پنجمین شماره‌ی دوره‌ی جدید مجله‌ 24 كه شماره‌ی پیاپی 31 محسوب می‌شود با پرونده‌ای درباره‌ی نقد فیلم منتشر شد. بخش اول این پرونده با عنوان «نقد فیلم در زمانه‌ی ما به چه كار می‌آید؟» در این شماره منتشر شده است و بخش دومش در شماره‌ی آینده چاپ می‌شود. در این پرونده می‌توانید خواننده‌ی یادداشت‌هایی به قلم فرانسوا تروفو، پالین كیل، اندرو ساریس، دیوید دنبی، راجر ایبرت، حسین معززی‌نیا، رحیم قاسمیان، بهروز تورانی و... باشید. میزگرد بررسی وضعیت فعلی نقد فیلم در ایران و جهان هم از بخش‌های اصلی پرونده است كه آیدین آغداشلو، امید روحانی، احمد طالبی‌نژاد و حسن حسینی در آن حضور داشته‌اند. در بخش گفت‌وگوی ماه این شماره از مجله‌ی 24 به مناسبت اكران كلاه قرمزی و بچه ننه گفت‌وگویی خواندنی و مفصل با ایرج طهماسب و حمید جبلی منتشر شده است. تصویر روی جلد مجله‌ هم به بهانه‌ی این گفت‌وگو به عكسی از طهماسب و جبلی اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، در بخش سینمای ایران شماره‌ی جدید 24علاوه بر معرفی فیلم‌های روی پرده، به مناسبت اكران بی‌خدافظی با رضا صادقی بازیگر این فیلم گفت‌وگو شده است. در این بخش می‌توانید گزارشی هم درباره‌ی پروژه‌ی جنجالی لاله بخوانید.

در صفحات سینمای دنیای جدیدترین شماره‌ی 24 پرونده‌‌ای درباره‌ی فیلم‌ها و كاراكترهای مهم و كنجكاوی‌برانگیز سال 2012، از جمله فیلم جدید كوئنتین تارانتینو، آخرین قسمت مجموعه‌ی جیمز باند و اولین قسمت تریلوژی هابیت منتشر شده است. جدیدترین فیلم‌های اكران شده در سینماهای دنیا هم در بخش روی پرده‌ی سینمای دنیا معرفی شده‌اند.

گفت‌وگو با اردشیر كامكار درباره‌ی سلایق سینمایی‌اش و گفت‌وگو با امیر قادری درباره‌ی الزامات نقد‌نویسی هم در بخش‌های سینما و زندگی و كارگاه منتشر شده‌اند. جدیدترین قسمت از كارگاه آموزش رایگان نقدنویسی هم یكی از مطالب بخش كارگاه این شماره است.

صفحات نوستالژی شماره‌ی شهریور ماه مجله‌ 24 به مجموعه مطالبی درباره‌ی فیلم خاطره‌انگیز فارنهایت 451 (فرانسوا تروفو) اختصاص دارد. بهروز غریب‌پور هم در بخش جدید «یك زندگی، یك فیلم» یادداشتی درباره‌ی جاده‌ (فدریكو فلینی) نوشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر