کد خبر: 99110 A

مدیرعامل موسسه سفیران صلح:

پیرو برگزاری اجلاس بین المللی صلح در تالار وحدت تهران در خصوص اعطای نشان صلح به برخی از مسئولین، هنرمندان وورزشکاران به نام کشور و سفرای حاضر در این مراسم، نشانهای اعطا شده متعلق به موسسه بین المللی سفیران صلح می باشد و هیچ ارتباطی به یونیسف که برخی از روزنامه ها وخبرگزاری ها انعکاس داده اند، ندارد

ایلنا: اجلاس صلح در تالار وحدت تهران ارتباطی با یونیسف نداشت.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صنور مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح با تاکید بر مطلب فوق و طی بیانیه ای هدف این موسسه را از برگزاری مراسم اینچنینی شرح داده است:

بادرود بی کران به روح پر فتوح امام راحل وعظیم الشان وبا آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی وعرض سلام وادب وارادت به مردم شریف ایران اسلامی وهمه صلح طلبان عالم بدینوسیله بیانیه خویش را در خصوص برگزاری اجلاس بین المللی صلح که توسط موسسه بین المللی سفیران صلح در مورخ 29/5/1392 شمسی در تهران برگزار گردید را جهت اطلاع عموم منتشر می نمایم.

درست زمانی صلح را ساختند كه ما آفریده شدیم تردیدی ندارم: جنگ هدیه الهی نیست، اما صلح ودیعه خداوند و مرز با او بودن یا نبودن است

صلح یعنی: احترام، قانون، بهداشت و دوست داشتن

همه ما می دانیم که صلح تنها به معنای نبودن جنگ نیست، بلكه حضور در یك جامعه سرشار از عدالت، تفاهم، همزیستی، دیگر پذیری، آزادی و دموكراسی است، جامعه ای كه از هر گونه اعمال و رفتار ضد انسانی و غیر اخلاقی به دور باشد و تمام زمینه های علمی، بهداشتی، فرهنگی،مذهبی، شهروندی و اقتصادی به صورت مطلوب در آن توسیع یابد.

صلح و آرامش به کسانی داده می شود که خواهان آن هستند و برای آن تلاش می کنند و جنگ و جنایت و ترور از آن گروه و جماعتی است که به دنبال آن هستند.

قانون کاشت، داشت، برداشت اصل اساسی زندگی انسان است. ما امروز همان محصولی را برداشت می کنیم که در گذشته بذر آن را کاشته ایم.

نسل کشی هایی که به دلیل داشتن دین و مذهب و عقیده ارجح یک انسان به وقوع می پیوندد، قلب هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.

اسفناک و رقت انگیزتر این است که کسانی که خود متشبث به اعمال ضد انسانی و جرثومه فساد و نا امنی هستند، نسخه ای درمان بخش برای ملل دیگر ارائه می دارند و این نسخه چیزی جز جنگو کشتار نیست و بدین گونه آتش صلح به پا می کنند.اما هیچ گاه صلح و احترام به حقوق بشر از مسیر جنگ و بی عدالتی و خشونت حاصل نمی شود.

در این راستا نقش و تاثیرگذاری سازمان ها، نهادها و تشکیلات مردم نهاد در فرهنگ سازی جهت احترام به حقوق طبیعی و ذاتی انسان ها و اشاعه و نهادینه نمودن خصایل انسان دوستی و آزاد منشی اساسی و پر اهمیت بوده است.

موسسه بین المللی سفیران صلح در راستای بسط و گسترش فرهنگ صلح و دوستی، ترویج و تعمیق روحیات برابری و برادری، روشنگری در جهت پیشگیری از معضلاتی چون ایدز، تروریسم، مواد مخدر و افراط گری و تشویق به امور خداپسندانه و خیرخواهانه فعالیت دارد. این موسسه استفاده از تجربیات و راهنمایی های بزرگان اخلاقی، اجتماعی و اندیشمندان صلح طلب را فرصت مناسبی می داند تا بتواند در پی آنبه توسعه و گسترش فعالیت هایش در عرصه های ملی و بین المللی بپردازد.

اهداف و گستره فعالیت های این موسسه مبتنی بر باورهای عمیق صلح طلبی و نوع دوستی می باشد كه با توجه به اصالت و تقدم فرهنگ صلح و دوستی بر موارد دیگر كه در دین مبین اسلام نیز بسیار بر آن تاكید شده است، تاثیرات مثمر ثمری در لایه های مختلف جوامع از جمله تحكیم خانواده ها، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، زیاده روی و عنان گسیختگی ها و برقرای نشاط در میان شهروندان دارد.

زمانی که سفیران صلح، صلح و دوستی و آرامش را برای خود مطلوب می داند قدر مسلم دستان یاری گر خداوند سبحان زمانی همراه آنها خواهد بود که آن را برای دیگران نیز محترم شمریم، آن را برای دوستان خود، برای هم میهنان خود و نیز برای همه مردم دنیا و بالاتر از آن برای تمامی نسل ها و عصرها مطالبه نماییم.

ما اکنون در دورانی هستیم که بهترین ارمغان ما برای ملل جهان هدیه صلح، دوستی، برادری و برابری است.

و سفیران صلح در راستای این رسالت خود با تعهد و اشتیاقی که در بین اعضای این موسسه وجود داردو با توکل به خداوند متعال، با تکیه بر پشتوانه عظیم دینی و مردمی خود، با وجود تمامی، موانع و مشکلات پیش رو، با اقتدار و صلابت تمام بر مواضع و رویکردهای صلح طلبانه خود ایستادگی می کند و خود را مقرون به موفقیت و پیروزی می داند چراکه صلح همان حق است و حق در نهایت پیروز است.ما با هم پیروزیم. من اگر برخیزم تو اگر برخیزی همه بر می خیزند.

تمامی صلح طلبان و بشر دوستان را می ستاییم، مردمی که ضمن عشق ورزیدن، ایثار و فداکاری در قبال خاک میهن و مرزهای داخلی خود، احترام به قانون و خاک همسایه را فراموش نمی کنند و با لبان ارادت خودمان بر دستان پر مهر و محبت همه آنهایی که قدری، قدمی یا قلمی در راستای حفاظت و حمایت از صلح از خود نشان داده اند، بوسه می زنیم.

وکمی نیکو پندار باشیم

موضوعی كه اگرچه شاید ساده به نظر می رسد اما وقتی در مقام تحلیل و موشكافی باز آید بی تردید می تواند كمك كننده به سطح فرهنگ عمومی جامعه گردد.

جامعه ایرانی ما در این سالها به همت جوانان غیور و مقتدر خود گام های بلندی در بسیاری از عرصه های جهانی برداشته كه موجب افتخار تمامی ایرانیان بوده است.

حضور قدرتمند در عرصه های علمی و ورزشی تنها نمونه ی كوچكی از افتخار آفرینی های دلاوران سرزمینی است كه اخلاق و جوانمردی را سرلوحه كار و امور خود قرار داده اند.

جوانمردی همان واژه نام آشنایی كه پر بیراه نیست اگر بخواهیم بگوئیم همسنگ تمدن ایرانی قدمت داشته و شاید ارزشمند ترین سند وجودی مردمان سرزمین پارس بوده است.

از پوریای ولی گرفته تا مرحوم تختی جوانمردی كیمیایی بوده كه قلبهای ما ایرانیان را بهم پیوند داده است.

پیوندی كه اگرچه گهگاه بواسطه ی بی مهری های برخی از دوستان شكسته می شود اما این موضوع هیچ گاه باعث نمی شود تا ما مردم جان گرفته در سرزمین ایران بخواهیم چشممان را بر روی واقعیت ها ببندیم.

واقعیت هایی كه در زندگی هر روزه و هر لحظه ی ما جریان داشته كه می توانیم نمود كلی آن را در عرصه های بین المللی مشاهده كنیم.

بی شك اگر فرهنگ صلح و برادری در رگ های مردمان ما جاری نبود هیچ گاه نمی توانستیم خواستار آن باشیم كه دلاورمردان ورزشی ما در برابر ستم پیشگان جهان سینه علم كرده و به خاطر بازستاندن حق مظلوم از مدال و تندیس و افتخارات مالی بگذرند.

از خود گذشتگی كه در سایر زمینه های سیاسی،علمی،فرهنگی و اجتماعی نیز آن را نظاره كرده و نمی توانیم با بی لطفی قبول نداشته باشیم كه اگر عرق به وطن و میهن نبود این افتخارات ملی همچون برگ زرینی موجب مباهات و افتخار ما نمی شد.

افتخاراتی كه هر یك از ما بر حسب توان خود وظیفه داریم آن را قدر دانسته و حرمتش را پاس نگاه داریم اما متاسفانه به خاطر آنكه هنوز برخی از مفاهیم پایه در كشور ما آنجور كه باید و شاید تبلور نیافته با بی مهری روبرو می شویم.

اینكه نام آوران و دلاوران ملی برای تك تك ایرانیان عزیز و شایسته احترامند بر هیچ كس پوشیده نیست و به عنوان سندی بر این مدعا می توان به جشن ملی كه در خیابان های ایران بواسطه ی حضور تیم ملی فوتبال در مسابقات جهانی اشاره كرد.

اما آنچه در این میان لازم به یادآوریست آن است كه اگرچه غیورمردان ملی ما هیچ نیازی به تقدیر و تشكر و تندیس ندارند و همان شادی نهفته در دل های مردم برایشان یك دنیا می ارزد اما ما بواسطه ی یك نهاد مردمی وظیفه داریم كه پاسدار تلاش های آنها باشیم تا به جهانیان ثابت كنیم اقتدار ایرانی به صلح و آرامشی است كه مردمان ما به آن اعتقاد راسخ دارند.

اعتقاد راسخی كه در اكثر فرهنگ های جهانی بواسطه ی موسسه های مردم نهاد رنگ و لعاب بهتری گرفته تا در حد مقام و شكوه عزیزانی باشد كه نام ایران را در عرصه ی جهانی بالا برده اند.

در همین راستا موسسه بین المللی سفیران صلح نیز طی 5 سال گذشته در صدد آن بوده تا بتواند در این راستا قدم هایی هرچند كوچك بردارد.

قدم هایی كه همراستای توان و بنیه ی این موسسه بوده و به دور از حق و انصاف است كه بخواهیم نام دلال بازی را بر آن اطلاق كنیم.

بی شك ضعف ها و ناتوانی های موجود بر موسسه بر هیچ كس پوشیده نیست و در همین جا از تمام دوستداران صلح و برادری درخواست می شود تا با انتقادهای سازنده خود ما را در جهت رشد و ارتقای فرهنگ آفرینش خود كه همانا پاسداشت حرمت نیكوكار و نیكو گفتاری و نیكو پنداری و نیكو كرداریست كمك كنند.

حرمتی كه طی این سالها بواسطه ی برخی از عملكردهای نامناسب برخی از دوستان مدیریتی ما رنگ باخته و سبب ساز آن شده است كه طعم تلخ پول برای همگان در اولویت اصلی قرار گیرد تا تفكر كنند هرگونه فعالیتی كه در گیتی رخ می دهد به خاطر همین پول سیاه بوده است.

ای كاش دوستانی كه به ما خرده میگیرند كه چرا فلانی و فلانی و فلانی را شایسته تقدیر و تشكر دانسته اید چه مشكل و ایرادی داشته اند كه نباید به این مقام برگزیده می شدند.

مگر همین افراد نام آورانی نبوده اند و نیستند كه نامشان به عنوان یك ایرانی در دروازه های جهانی می درخشد؟

مگر همین افراد نیستند كه بواسطه ی عملكردشان می توانند جوانان بسیاری را مشتاق حضور در عرصه های نیك كنند؟

مگر همین افراد نیستند كه بواسطه ی عملكرد قابل تقدیرشان نگذاشته اند كه پایه های برادری و انسانیت در جامعه سست شود؟

اگر ما اشتباه می كنیم و در تعیین معیارهایمان دچار خطا و لغزشی بوده ایم شما به عنوان دوست و یار ما نام ببرید از افرادی كه جایشان در میان برگزیدگان این اجلاس خالی بوده و شایسته می نموده كه از آنها تقدیر شود.

هرچند كه نباید از یاد ببریم زندگی در یك كشور اسوه از لحاظ انسانیت به حدی كار ما را سخت كرده است كه اگر توان اندك ما اجازه دهد تا بخواهیم دستان تمامی مردمان خود را نیز بفشاریم باز در حق انسان هایی كه هنوز به دنیا نیامده اند اجحاف كرده ایم.

اما در همین جا از تمام دوستانی كه به ما خرده هایی بی شك از دریچه دوستی گرفته اند می خواهم اعلام كنم دستان موسسه كوچك ما را گرفته و نگذارید كه بگذاریم دشمنانمان بر طبل دروغ خود بكوبند كه ما ایرانی ها بیگانه با صلح،برادری و دوستی بوده ایم.

آیا به نظر شما ما نیز باید همپای دروغی باشیم كه دشمنانمان به ما اطلاق می كنند؟

لذا ازروزنامه هایی که کم لطفی کردند میخواهم بدون در جریان بودن روند فعالیتهای موسسه بین المللی سفیران صلح قضاوتی عجولانه ودور از واقعیت ننمایند واگر ابهامی یا سئوالی دارند از مسئولین موسسه بنمایند تا دچار نشراکاذیب وارائه مطالبی غیر واقع به جامعه نگردند.

لازم به ذکر است که پیرو برگزاری اجلاس بین المللی صلح در تالار وحدت تهران در خصوص اعطای نشان صلح به برخی از مسئولین، هنرمندان وورزشکاران به نام کشور و سفرای حاضر در این مراسم، نشانهای اعطا شده متعلق به موسسه بین المللی سفیران صلح می باشد و هیچ ارتباطی به یونیسف که برخی از روزنامه ها وخبرگزاری ها انعکاس داده اند، ندارد و بدینوسیله از زحمات بی دریغ یونیسف در حوزه مسائل حقوق بشردوستانه تقدیر و تشکر به عمل می آید واعلام می گردد که این نشانها صرفا و مستقلا از سوی موسسه بین المللی سفیران صلح اعطا شده است.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست

خرم آن نغمه که مردم بسپلرند به یاد

الهم وفقنا لما تحب وترضی

تالار وحدت اجلاس صلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر