کد خبر: 10032 A

شمقدری:

برای طراحی بازی ها باید بدانیم تا بازی با توجه به چه بستر تاریخی روایت می شودو برای همین منظور باید اطلاعات کافی در زمینه تاریخ و فرهنگ ایرانی و اسلامی کشورمان را داشته باشیم و بر پایه آن اقدام به تولید اثر کنیم.

رییس سازمان امور سینمایی گفت که تشکیل گروه پژوهشی هنری به منظور بومی سازی عرصه بازی های رایانه ای اساسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جواد شمقدری،به جایگاه ممتاز صنعت گیم در جامعه اشاره کرد و افزود:این هنر_صنعت به جهت جذابیت،خلاقیت و شیفتگی که دارد،توانسته در جامعه امروزی جایگاه ویژه ای را در بین نسل جوان کسب کند.

رییس سازمان امور سینمایی به علاقه جوانان برای حضور درعرصه گیم اشاره کردوتوضیح داد: نسل جوان علاقه مند برای ورود به عرصه بازی های رایانه ای بوده تا در ضمن کسب تجربه مشغول کار شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بعد مهارت اجرای و فنی بازی های رایانه ای اشاره کردو ادامه داد: الحمدالله جوانان ایرانی رشد خیلی خوبی در این عرصه داشتند وبا توجه به این که در عرصه گیم هنوز مراکزآموزشی آکادمیک روشنی نداریم اما این افراد با استفاده از موتورجستجوگر توانسته اند با مسلط شدن به کار، محصولات مناسبی را از نظر فنی و تکنیکی به بازار ارایه دهند.

رییس سازمان امورسینمایی با بیان این که برای ارتقای سطح علمی علاقه مندان به صنعت گیم برنامه های آموزشی مناسبی از طریق بنیاد ملی بازی های رایانه ای اجرا شده است،افزود:اکنون نگرانی ما در زمینه بحث آموزش نیست بلکه آنچه که به شدت احساس می شود وهمه حوزه های هنری را درگیر خود کرده است حضور گروه پژوهشی و تحقیقی برای کشف و استخراج گنجینه ها و گوهر های گران بها از درون فرهنگ ایرانی اسلامی است.

به گفته شمقدری، برای طراحی بازی ها باید بدانیم تا بازی با توجه به چه بستر تاریخی روایت می شودو برای همین منظور باید اطلاعات کافی در زمینه تاریخ و فرهنگ ایرانی و اسلامی کشورمان را داشته باشیم و بر پایه آن اقدام به تولید اثر کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی،تحقیق و پژوهش در زمینه استخراج گزینه ها از دل تاریخ را ضروری خواندو افزود: تشکیل گروه پژوهشگر هنری در عرصه هنری (بازی رایانه ای،سینما و موسیقی)برای بومی سازی هنر ضروری است.

رییس سازمان امور سینمایی در زمینه رده بندی سنی بازی های رایانه ای گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای دراین زمینه تجربه خوبی را کسب کرده و این تجربیات می تواند در دیگر حوزه هامثل سینما مورد استفاد قرار گیرد.

شمقدری ادامه داد: تشکیل گروه پژوهشی برای رصد تاثیرات رده بندی سنی در میان خانواده های ایرانی به ما کمک می کند که در زمینه نحوه بهره گیری از عناصر فرهنگی و محتوایی در تولیدات گیم برنامه ریزی درستی داشته باشیم و در صورت وجود کاستی نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر