کد خبر: 10035 A

فردا و در قالب نوزدهمین جشنواره تئاتر كودك و نوجوان همدان؛‌

نمایش مترسک نوشته و کارگردانی حسن معجونی در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری بوعلی در نخستین روز جشنواره تئاتر كودك و نوجوان همدان به صحنه خواهد رفت.

ایلنا: نوزدهمین حشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با اجرای 5 نمایش صحنه‌ای از حسن معجونی، نیما بیگلریان، محسن پورقاسمی، سعید تشکری و مرضیه درخشان کار خود را از یک شنبه 17(مهر) در همدان آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از ورابط عمومی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، بخش صحنه‌ای جشنواره با اجرای 5 نمایش در ساعت 10 صبح کار خود را آغاز می‌کند. نمایش مترسک نوشته و کارگردانی حسن معجونی در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری بوعلی، نمایش ستاره‌های جیبی به کارگردانی نیما بیگلریان در پلاتو همین مجتمع و نمایش گلاب کار محسن پورقاسمی در تالار هنر، نمایش من و تو بستور نوشته و کارگردانی سعید تشکری در مجتمع آوینی و نمایش کوسه گلین به کارگردانی مرضیه درخشانی در کانون مهدیه روی صحنه می‌روند. این نمایش‌ها در نوبت های 10 صبح، 16 و 18 اجرا می‌شوند.

اولین روز جشنواره در بخش پژوهش و کارگاه‌های آموزشی نیز با برپایی سه کارگاه آموزشی همراه می‌شود. اولین جلسه کارگاه  اقتباس و دراماتورژی در تئاتر کودک و نوجوان با حضور دکتر بهرام جلالی‌پور از ساعت 14 در سینما کانون برپا خواهد شد. در این سینما از ساعت 22 نیز میزگرد آسیب شناسی نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان برپا خواهد شد. دومین ورکشاپ این روز با حضور دکتر قطب‌الدین صادقی با موضوع بازیگری و بازیگردانی در تئاتر کودک و نوجوان در پلاتو مجموعه کانون و در ساعت 9 صبح تشکیل می‌شود.

تپه مصلا، آرامگاه بوعلی و بوستان مردم در نخستین روز جشنواره میزبان اجرای نمایش‌های خیابانی ماشین اسباب بازی کار مهدی حبیبی، بیگانگان در شهر کار فواد ابراهیمیان و اون پایین آنتن نمیده کار فرامرز قلیچ خوانی در نوبت‌های 11 صبح، 17 و 19 عصر خواهد بود که در هر سه مکان به اجرا در می‌آیند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 تا 22 مهر ماه با دبیری شهرام کرمی در همدان برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر