کد خبر: 103282 A

تایید اخبار ایلنا،

محمد رسول صادقی به عنوان مدیرکل روابط عمومی، آرش امینی مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی و علیرضا رضا داد به عنوان مشاور ارشد منصوب شدند.

 ایلنا: «علیرضا رضاداد» با حکمی از «حجت الله ایوبی» به عنوان مشاور ارشد سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب شد.

به گزارش ایلنا، متن حکم صادر شده به این شرح است:
«نظر به سوابق ارزشمندتان در مدیریت فرهنگی و سینمایی کشور و تجربه‌ای که در این عرصه دارید، به موجب این حکم به سمت مشاور ارشد سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب می‌شوید.

گذر از چالش‌های کنونی تنها با همفکری و هم‌اندیشی و همراهی همه اهالی پر افتخار سینمایی کشور ممکن است. انتظار می‌رود نشست‌های هم‌اندیشی با مدیران کارآزموده، منتقدان، صاحب نظران و سینماگران برجسته کشور را به زودی آغاز نمائید.

پیشنهاد راهکارهای مناسب برای اصلاح ساختار سازمان سینمایی، ارتباط منطقی و مفید بین دولت و سینما، حضور موثر سینمای کشور در عرصه‌های جهانی، ایجاد انگیزه‌های مضاعف در بخش خصوصی، شفاف سازی حمایت‌های دولتی، کمک به تولیدات ارزشمند سینمایی و دیگر مسائل مهم سینمای کشور از موضوعات مهم این نشست‌ها خواهد بود.

امیدوارم با بهره گیری از خرد جمعی و هم‌افرزایی همه ظرفیت‌های سینمایی کشور بتوانید گام‌های بلندی در جهت اعتلای صنعت سینمایی کشور بردارید. توفیق روز افزونتان را از خداوند متعال خواهانم».

«علیرضا رضاداد» متولد ۱۳۳۸ در شهر تهران و دانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی است. در کارنامه حرفه‌ای رضاداد مسئولیت‌هایی چون: مدیرکل تولید، طرح و برنامه و قائم مقام شبکه ۲ سیما (سال‌های ۷۳-۶۵)، معاونت تولید مرکز سیما فیلم (سال‌های ۷۸-۷۴)، مدیرکل تولید سیما (سال‌های۸۱-۷۸)، مدیرعامل بنیادسینمایی فارابی (سال‌های۸۵-۸۱)، دبیری جشنواره بین المللی فیلم فجر (۴دوره)، دبیری جشنواره بین المللی کودک و نوجوان (۴ دوره)، دبیری سومین جشنواره بین الملل فیلم شهر، تهیه کننده اجرایی فیلم «محمدرسول الله (ص)» و... به چشم می‌خورد.

 همچنین با حکمی از"حجت الله ایوبی"، "آرش امینی" به سمت مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب شد.

 در متن حکم امینی آمده است:

"با توجه به پیشینه هنری و علمی و تجارب ارزشمندتان در عرصه فعالیت­های فرهنگی و بین المللی، به موجب این حکم به سمت مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب     می­شوید.

امید است با بهره­گیری از کارشناسان با تجربه و کارآزموده زمینه­های ارتقاء مدیریت کارآمد و بهینه سازمان و گسترش حضور سینمای ایران در عرصه­های جهانی را فراهم نمائید.

از خداوند متعال توفیقات روزافزونتان در خدمت به نظام جمهوری اسلامی و جامعه سینمایی کشور را خواهانم".

"آرش امینی" متولد 1349 در شهر تهران و فارغ­التحصیل مقطع کارشناسی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران، کارشناسی ارشد در رشته مدیریت از دانشگاه اوری پاریس و دارای مدرک تحصیلات عالی تخصصی از دانشگاه اوری در رشته مدیریت هنری است. وی 13 سال عضو ارکستر سمفونیک تهران، 4 سال عضو ارکستر موسیقی ملی ایران، 4 سال عضو ارکستر سمفونیک اورلئان فرانسه، 4 سال مسئول هنری و اجرایی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس، 3 سال مدیر اداری و رئیس حوزه ریاست موسسه فرهنگی اکو و معاون اجرایی بنیاد شمس تبریزی و مولانا بوده است. 

با حکم دیگر «حجت الله ایوبی» معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری، «محمدرسول صادقی» به عنوان مدیرکل روابط عمومی این سازمان منصوب شد.

درمتن حکم آمده است:
 «نظر به سوابق ارزشمندتان در حوزه هنر و رسانه، به موجب این حکم به سمت مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری منصوب می‌شوید. با‌شناختی که از شما دارم، امیدوارم که بتوانید از طریق تعامل سازنده با رسانه‌ها و ایجاد ارتباط عاطفی و موثر با اهالی سینما، در ایجاد روح امید، آرامش و همدلی در جامعه پر افتخار سینمایی کشور گام-های موثری بردارید. توفیقات روز افزونتان را در خدمت به فرهنگ و هنر ایران اسلامی از خداوند متعال خواهانم».

«محمدرسول صادقی» متولد ۱۳۵۶در شهر تهران و فارغ ‌التحصیل رشته خبرنگاری است. او فعالیت رسانه‌ای خود را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۷۳ آغاز و در نشریات و روزنامه ‌هایی چون: معیار، اخبار، گزارش روز، همشهری، انتخاب، جام‌جم، سینما، و... به عنوان خبرنگار، منتقد، نویسنده و دبیر قلم زده و سردبیر رسانه‌هایی چون: سایت ایران تئا‌تر، سایت رودکی و ماهنامه خانهٔ هنرمندان ایران بوده است.

او تاکنون: مدیرروابط عمومی و امور بین الملل خانهٔ هنرمندان ایران (در دو مقطع)، مدیرروابط عمومی مجموعه تئا‌تر شهر، مدیرروابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، مدیرروابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، معاون تولید هنری بنیاد رودکی، و نیز مدیر روابط عمومی چندین دوره از جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر، جشنواره بین المللی نمایش-های آئینی- سنتی، جشنواره بین المللی نمایش‌های عروسکی تهران- مبارک، جشنواره ملی تئا‌تر مقاومت، جشنواره ملی تئا‌تر خیابانی مریوان، جشنواره هنرهای اسلامی، همایش سراسری آئین‌های عاشورایی، جشنواره تئا‌تر رضوی، جشنواره تئا‌تر پلیس، نخستین جشنواره فیلم پلیس و... بوده است.
وی علاوه بر این عضویت در انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، عضو هیات موسس و رئیس هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئا‌تر است؛ ضمن آنکه وی در سال‌های ۸۲ تا ۸۴ به عنوان عضو شورای مشورتی و رسانه‌ای با مرکز سیما فیلم همکاری داشته است.

در کارنامه حرفه‌ای صادقی مشاوره رسانه‌ای و روابط عمومی چند پروژه سینمایی و تلویزیونی همچون: مجموعه‌های «میوه ممنوعه»، «اشک‌ها و لبخند‌ها»، «در مسیر زاینده رود»، «زمانه»، فیلم سینمایی «کیفر» و... دیده می‌شود.
او در حال حاضر نیز عضو هیات امنای آکادمی استاد حمید سمندریان است.

محمد رسول صادقی رضا داد امینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر