کد خبر: 11067 A

منوچهر اکبرلو داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تاکید کرد: تئاتر خیابانی کودک، جای نمایشگران بزرگسالی نیست که به این دنیا بی علاقه اند اما سفارش گیرنده همه گونه نمایشی هستند.

ایلنا - همدان: منوچهر اکبرلو داور بخش خیابانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تاکید کرد: تئاتر خیابانی کودک، جای نمایشگران بزرگسالی نیست که به این دنیا بی علاقه اند اما سفارش گیرنده همه گونه نمایشی هستند.

به گزارش ایلنا؛ اکبرلو گفت: برای حضور در عرصه تئاتر خیابانی کودک، باید تئاتر خیابانی را شناخت، کودک را شناخت، تجربه آموخت و تجربه کرد.

وی با ابراز خرسندی از اضافه شدن بخش تئاتر خیابانی در این دوره از جشنواره افزود: پیش از این تئاتر خیابانی کودک در خارج از سالن های حرفه ای تئاتر، فقط در حیاط مدرسه ها اجرا می شد اما با رشد تئاتر کودک در سالهای اخیر، تئاتر خیابانی کودک هم مورد توجه واقع شده است.

این پژوهشگر تئاتر اضافه کرد: افزوده شدن این بخش به جشنواره های مهمی مانند جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و اینک جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اتقافی خجسته است بویژه آنکه زیر ساختارهای تئاتر کودک از جمله سالن تخصصی جز در تهران و چند شهر معدود دیگر وجود ندارد پس باید تئاتر خیابانی کودک را جدی گرفت.

اکبرلو در این زمینه توضیح داد: این جدیت از سوی مدیران به معنای توجه و حمایت و ایجاد زمینه های اجرای عمومی و دایمی در طول سال است و این جدیت از سوی هنرمندان باید به معنای همراه کردن دانش تئاتر ویژه کودکان باشد.

این نمایش نامه نویس در پایان اظهار امیدواری کرد تداوم حضور این بخش در جشنواره ها سبب شود کتابهای آموزشی مناسب در این زمینه تالیف و ترجمه شود و در این راستا توقع داریم تجربه دارها، آموحته های خود را بنویسند و منتشر سازند تا تئاتر خیابانی کودک بتواند تکیه داده بر دانش و تجربه جدی و اصولی، روی پای خود بایستد، ریشه قوی کند، شاخ و برگ پیدا کند و به امری رایج و دایمی برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم تبدیل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر