کد خبر: 11071 A

رئیس اسیتیج جهانی از تمایل همکاری برای تولید مشترک با ایران خبرداد و گفت: علاقه مندیم تا با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ایران نمایش مشترکی را تولید کنیم اما این اتفاق منوط به دیدار و تعامل با اعضای اسیتیج کشور ایران است.

ایلنا - همدان: ایوت الیزابت هاردی رئیس جهانی اسیتیج درگفت وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از همدان ضمن ابراز رضایت از کیفیت آثار نمایشی ایرانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اظهار داشت: علاقه مندیم تا با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ایران نمایش مشترکی را تولید کنیم اما این اتفاق منوط به دیدار و تعامل با اعضای اسیتیج کشور ایران است.

به گزارش ایلنا؛ وی ادامه داد: باید دبیر و دیگر مسئولان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ایران ارتباط قابل توجه ای بین یکدیگر ایجاد کنند تا به واسطه این ارتباطات به کشورهای دیگر دنیا منتقل شود، اطلاع کشورهای دنیا از فعالیت های ایران باعث می شود تا تولیدات مشترک در سطح جهانی زودتر به وقوع بپیوندد.

رئیس جهانی اسیتیج خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد که تفاهنامه ای هم با ایران به امضا برسد از طریق تعامل و ارتباط با دیگر کشورهای جهان امکان پذیر می شود.

وی درادامه درباره مزایای تفکیک بخش نوجوان از بخش کودک درنوزدهمین جشنواره تئاترکودک و نوجوان همدان گفت: تفکیک نمایش های گروه سنی کودک و نوجوان این مزیت را دارد که بچه ها می توانند نمایش خاص گروه سنی خود را تماشا کنند زیرا خردسالان، کودکان و نوجوانان هرکدام طرز تفکر خاص خودشان را دارند و نمی تواند در یک نمایش مفاهیم را به هر سه گروه القا کرد پس بهتر است که نمایش ها به تفکیک گروه های سنی بر روی صحنه بروند.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر