کد خبر: 1275 A

فیلم شهید علی محمدی برای بخش جلوه‌گاه نور جشنواره دفاع مقدس ساخته می‌شود.

محمدحسین حقیقی از فیلمسازان صاحب نام کشور مستند با عنوان «استاد» را با حمایت دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت می‌سازد. این فیلم به زندگی وشخصیت استاد شهید علیمحمدی از شهدای هسته‌ای می‌پردازد.

به گزارش ایلنا، این فیلم برای بخش جلوه‌گاه نور جشنواره دفاع مقدس ساخته می‌شود که امسال برای نخستین بار در ساختار جشنواره گنجانده شده و به موضوع شهدای ترور می‌پردازد.


محمدحسین حقیقی از بنیانگذاران جشنواره دفاع مقدس است که در سالهای آغازین این حرکت را با عنوان یادواره حمایتکرده است. او در کارنامه خود فیلمهای «راز خنجر»، «براده‌های خورشید»، «ماه وخورشید»، «سفر به فردا» و ده‌ها فیلم کوتاه و مستند را به ثبت رسانده است. حقیقی ازفیلمسازانی است که علاوه بر دریافت جوایز داخلی و خارجی، مفتخر به دریافت لوح دستخط زرین حضرت امام (ره) به هنرمندان دفاع مقدس شده است.
 دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت و همیاری «سازمان سینمایی کشور و استانداری کرمان» با رویکرد «مقاومت، بصیرت و شکوفایی و به منظور» تبیین فرهنگ مقاومت و پاسداشت حماسه‌های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس «و» نگاه به حضور سازنده ایثارگران در مقابل دشمنان «،» تحریم اقتصادی «،» دستاوردهای علمی و افتخارات جهانی «،» مقاومت و بیداری اسلامی «،» مقابله با استکبار جهانی «،» تروریسم «و» صهیونیسم بین الملل «در قالب بخش‌های مختلف سینمایی، کوتاه، مستند، ویدیویی، فیلمنامه نویسی و چشم انداز سینمای مقاومت ایران و نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی دیگر همزمان با هفته دفاع مقدس به مرکزیت استان کرمان در استان‌های مختلف و هشت کشور جهان برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر