کد خبر: 12811 A

تئا‌تر عروسکی «یک سفر رویایی» از تولیدات خانه هنرهای نمایش فرهنگسرای بهمن به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل ورمزیار و حامد زارعان جایزه بهترین تئا‌تر می‌دانی را در دومین جشنواره بین المللی تئا‌تر عروسکی قزاقستان کسب کرد.

ایلنا: معاون آفرینش و اجرای منطقه ١۶ و فرهنگسرای بهمن با اشاره به حفظ و احیاء آیین‌ها و بازی‌های نمایشی که قابلیت اجرا در فضای باز و مکان‌های تجمع عموم را دارند، بیان کرد: هدف از شرکت گروه نمایشی این فرهنگسرا اشاعه زمینه‌های مناسب پژوهشی در بررسی ریشه‌های نمایش ایرانی و نمایش‌های سنتی سایر ملل، حفظ و ثبت میراث کهن نمایشی ایران زمین و بهره بردن از این دستاورد‌ها برای بنیان تئا‌تر ملی است که در کنار اجرای کشورهای دیگر نمایان می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، وی گفت: نمایش «یک سفر رویایی» معرف شیوه‌های نمایش سنتی عروسکی ایران همچون خیمه شب بازی، تکم، عروسک انگشتی، پرده خوانی، عروسک غول پیکر و.. در قالب نمایش شادی آور و داستانی مرتبط به دنیاست که با بازیگری ابوالفضل ورمزیار، محمدرضا معجون، بابک تن، مریم خاکسار تهرانی، حامد زارعان و کمیل شهسواری در شهر آلماتی قزاقستان بصورت می‌دانی به اجرا در آمد.
محمد مهدی رضازاده با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی در ایران افزود: هنر ناب ایران همیشه موجب اقتدار و عزت ایران در جشنواره‌های مختلف بین المللی بوده و این امر سبب شده است تا کشور عزیزمان ایران در کنار سایر کشور‌ها بدرخشد.
وی ضمن اشاره به جذابیت و مهیج بودن نمایش این گروه در جشنواره افزود: مسئولین برگزار کننده این جشنواره عنوان کردند که اگر گروه ایرانی نبود، این جشنواره طراوت و شادابی نداشت.
معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای بهمن گفت: در این جشنواره ٢٣ کشور دیگر از جمله فرانسه، آمریکا، آلمان، یونان، روسیه، پرتغال، ایتالیا، ترکیه، برزیل، هند، ژاپن و... حضور داشتند.
وی خاطر نشان کرد: تئا‌تر عروسکی کشورمان سال گذشته هم مقام نخست این جشنواره را تصاحب کرده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر