کد خبر: 1435 A

معاون هنری حوزه هنری اعلام کرد:

اینکه عده‌ای این کار حوزه را سیاسی می‌دانند؛ درست نیست چرا که حوز به اعتقادات و ارزش و اصول توجه کرده و‌ای اعتقادات شامل امر به معروف و نهی از منکر نیز هست.

 ایلنا: بخش پایانی برنامه این هفته «هفت» به میزگردی با عنوان آرامش بعد از طوفان اختصاص داشت. دراین میزگرد «محمد حمزه‌زاده» معاون هنری حوزه هنری و «مرتضی شایسته» تهیه‌کننده سینما درباره وضعیت سینما و تولید فیلم و اکران صحبت کردند.
به گزارش خبرتگار ایلنا، محمد حمزه‌زاده معاون هنری حوزه هنری اعلام کرده است در حال حاضر فیلم‌هایی که موضوع اختلاف بودند در سینما آزادی و استقلال اکران شدند و امیدواریم همینطور پیش برود و اگر بنا به همکاری باشد، فیلم‌هایی که حوزه هنری انتخاب می‌کند اکران می‌شوند.
حمزه‌زاده که در برنامه سینمایی هفت حاضر شده بود؛ با اعلام این مطلب افزود: همچنین قرار است فیلم‌هایی که حوزه آن‌ها را اکران نمی‌کند در چند نوبت و به صورت محرمانه به سازمان سینمایی کشور اعلام شود و در این مورد حوزه هنری به وظیفه خود عمل کرده است، اینکه عده‌ای این کار حوزه را سیاسی می‌دانند؛ درست نیست چرا که حوز به اعتقادات و ارزش و اصول توجه کرده و‌ای اعتقادات شامل امر به معروف و نهی از منکر نیز هست.
وی در ادامه تصریح کرد: مطالعات و پژوهش‌های حوزه نشان می‌دهد که در سینمای ۱۳۹۱ خط و ربطی وجود دارد که خانواده و روابط پنهانی و همچنین زیر سئوال بردن نظام را نشانه گرفته ا ست و ما اعلام کردیم این فیلم‌ها اکران نمی‌شود.
حمزه‌زاده مهم‌ترین مشکل امروز سینمای ایران را سوژه فیلم خواند و یادآور شد: نگارش فیلمنامه فنی است اما مضمون مهم‌تر است، مضامین در سینما به درستی انتخاب نمی‌شوند و باید مخاطب را بشناسیم. سینمای ما نسبت به مخاطب غافل است و ما در فیلمنامه باید به مخاطب آموزش دهیم و مخاطب با رفتن به سینما هویت خود را پیدا کند.
حمزه‌زاده سینمای ایران را غیرصنعتی خواند و اظهار داشت: بیشتر فیلم‌ها دولتی هستند که به بازگشت سرمایه کاری ندارند و اگر این دغدغه نباشد شکست می‌خوریم، اگر قرار بود مسیری را که همه طی می‌کنند ما هم طی کنیم، این خود یک اشتباه است.
وی تصریح کرد: ما در کشور شورا‌ها به سر می‌بریم، ابتدا باید همه چیز را حل کنیم و بعد شروع به کار کنیم. اینکه حوزه بیاید فیلم بسازد کاری ندارد بلکه باید زیرساخت‌ها را درست کرد..

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر