کد خبر: 16153 A

مرضیه موسوی مدرس دوره‌های یوگا و تئاتر؛

موسوی: تسلط و كنترل روی اعصاب، عضلات و به طور كلی بدن، برای یك بازیگر بسیار اهمیت دارد. با توجه به علاقه شخصی خودم به تئاتر و یوگا به صورت هم‌زمان بهتر دیدم اقدام به برگزاری این كلاس‌ها كنم.

ایلنا: كلاس‌های آموزشی ارتباط یوگا با تئاتر از هفته آینده در آموزشگاه هنرهای نمایشی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئول برگزاری این دوره از كلاس‌ها درخصوص اهمیت برگزاری این دوره‌های آموزشی برای علاقه‌مندان به تئاتر، گفت: یوگا ورزشی است كه بر تمامی بخش‌ها و جنبه‌های گوناگون بدن انسان تمركز می‌كند. تكنیك‌های تنفسی كه در بازی بازیگران تئاتر بسیار حائز اهمیت است به همراه انرژی‌ها و تمركز از نكاتی است كه باید با روی آن كار كرد.

وی ادامه داد: تسلط و كنترل روی اعصاب، عضلات و به طور كلی بدن، برای یك بازیگر بسیار اهمیت دارد. با توجه به علاقه شخصی خودم به تئاتر و یوگا به صورت هم‌زمان بهتر دیدم اقدام به برگزاری این كلاس‌ها كنم.

موسوی در پاسخ به این سوال كه یوگا برای تئاتر چه تفاوتی با گونه دیگر این ورزش دارد، اظهار كرد: تكنیك اجرا و حركت‌ها همان است كه سال‌ها است در یوگا تدریس می‌شود و نمی‌تواند تفاوتی داشته باشد. اما از میام تمام حركت‌هایی در یوگا وجود دارد بخش‌هایی كه هنر بازیگری بیشتر به آن نیاز دارد انتخاب و گلچینی درنظر گرفته شده كه در این دوره از كلاس‌ها اجرا خواهد شد.

وی درخصوص اینكه هر دوره از كلاس‌ها ظرفیت پذیرش چه تعداد هنرجو وجود دارد، بیان كرد: هر دوره از كلاس‌ها با حداكثر ده نفر و حداقل 7نفر هنرجو برگزار خواهد شد. باید دقت داشته باشیم كه امكان برگزاری با تعداد بیشتر وجود دارد اما هم فضایی كه در اختیار داریم چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهد، هم نیروی كمكی در اختیار نداریم. در یوگا اصطلاحی وجود دارد كه می‌گوید: یوگا یا مفیدِ مفید است، یا مضر مضر، ما برای جلوگیری از آسیب دیدن حاضران در كلاس‌ها صلاح دیدم كه تعداد كم باشد.

این مدرس یوگا در ارتباط با اینكه آیا نیاز است هنرجویان برای شركت در این دوره‌ها پیش‌نیازهای خاصی از نظر فیزیكی داشته باشند، بیان كرد: خیر نیاز به پیش‌نیاز خاصی نیست، در یوگا یك نكته مثبت وجود دارد كه تو همیشه با بدن خود دوست هستی و هركس ظرفیت بدن خود را می‌شناسد و درحد توان حركات را انجام می‌دهد.

موسوی همچنین درخصوص تعداد جلسات هر دوره از كلاس‌های ارتباط یوگا و تئاتر، گفت: هر دوره 10جلسه دو ساعته است كه قاعدتا ادامه پیدا خواهد كرد و دنباله‌دار خواهد بود.

این دوره از كلاس‌ها سه‌شنبه‌ها و یكشنبه‌ها از ساعت 5-7 به مدت 2ساعت در محل آموزشگاه هنرهای نمایشی باران واقع در خیابان ویلا، خیابان اراک، پلاک٧٢، طبقه پنجم برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09375803134 تماس حاصل نمایند.‌

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر