کد خبر: 1627 A

اسلام لو:

یک جامعه متمدن، مدرن و پیشرو فرهنگی، جامعه‌ای است که کودکان و نوجوانانش به‌سامان باشند و این کودکان با یک نوع سینمای سامان یافته سر و کار داشته باشند.

ایلنا: محمدرضا اسلام لو گفت: سینمای کودک و نوجوان خیلی مهم و با اهمیت است و وجود آن در جامعه ضروری است. در واقع سینمای کودک مساوی با توسعه فرهنگی کشور.

 به گزارش ایلنا، محمدرضا اسلام لو در گفتگو با ستاد خبری بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به اهمیت سینمای کودک گفت: یک جامعه متمدن، مدرن و پیشرو فرهنگی، جامعه‌ای است که کودکان و نوجوانانش به‌سامان باشند و این کودکان با یک نوع سینمای سامان یافته سر و کار داشته باشند. در نتیجه جامعه سامان یافته جامعه‌ای است که سینمای سامان یافته داشته باشد. این‌ها لازم و ملزوم هم هستند و در ارتباط با هم پیش می‌روند.

این کارگردان درباره روند فیلمسازی کودک در سال‌های گذشته اظهار داشت: تولیداتی را که در حال حاضر در زمینه فیلم کودک و نوجوان داریم باید تحسین کنیم؛ اما اگر بخواهیم پیشرفت بیشتری هم داشته باشیم، باید علاقمندان و روان‌شناسان کودک به کمک فیلمسازی کودک و نوجوان بیایند تا فیلم‌های با کیفیت و کمیت تولید شود.

اسلام‌لو در مورد جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم تاکید کرد: برگزاری جشنواره کودک خوب و مثبت است؛ مخصوصاً نشست‌هایی که در حین جشنواره برگزار می‌شود خیلی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر