کد خبر: 16378 A

رحمت امینی:

امینی: برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای باعث تبادل تجربیات بین گروه‌ها و همچنین رشد و ارتقاء هنر تئاتر در استان‌ها خواهد شد.

ایلنا: داور جشنواره منطقه‌ای استان کهکیلویه و بویراحمد ضمن تاكید بر برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای  پیشنهاد كرد كل یك استان درگیر برگزاری این رویدادها شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روابط عمومی،  رحمت امینی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای، گفت: جشنواره‌های منطقه‌ای به نوعی حاصل جریانی به نام تئاتر استانی‌اند و بهترین آثار استان‌ها در این جشنواره‌ها اجرا می‌شوند که همین امر باعث خواهد شد تبادلی بین گروه‌ها به وجود آید.

وی در ادامه، گفت: در واقع این جشنواره‌های منطقه‌ای به یک همایش علمی تبدیل شده‌اند که در آن گروه‌ها از تجربیات همدیگر آگاه می‌شوند و این امر به رشد تئاتر کمک خواهد کرد. از سوی دیگر این آثار در هر یک از استان‌ها اجرای عمومی می‌شوند و در کنار این رقابتی که وجود دارد، شاهد تولید آثار نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه داوران، منتقدان و مسئولان تئاتری نیز در طی برگزاری جشنواره‌ها از امکانات تئاتر کشور در استان‌ها مطلع می ‌وند، اظهار کرد: در طی مدت برگزاری جشنواره منطقه‌ای زمینه برای رونق و جلوه گر شدن تئاتر فراهم شده و نهادهای استان ها نیز از رشد تئاتر در دیگر استان‌ها آگاه می‌شوند.

امینی در پایان سخنان خود پیشنهاد داد: جشنواره‌های منطقه‌ای باید بتوانند کل یک استان را درگیر تئاتر کنند؛ به این معنا که اجراها تنها در مرکز استان اتفاق نیفتد، بلکه در شهرهای همجوار آن استان هم اجرای آثار صورت گیرد تا این امر بتواند به رونق هرچه بیشتر تئاتر کمک کند.

گفتنی است، جشنواره منطقه‌ای استان کهکیلویه و بویراحمد با حضور 15 گروه نمایشی از استان‌های همدان، قزوین، قم، خوزستان، بوشهر، فارس و ایلام از 9 تا 12 آبان ماه در شهر یاسوج برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر