کد خبر: 17614 A

شتابزدگی که در اغلب آثار کوتاه ومستند دیده می‌شود برآمده از کمبود تجربه و کمبود امکانات است.

ایلنا:فیلمبردار فیلم سینمایی «آتش سبز» تداوم حیات سینمای مستند و کوتاه را محصول جشنواره‌ها دانست.


 به گزارش ایلنا:مرتضی پورصمدی فیلمبردار سینما، درباره اهمیت برگزاری جشنواره‌های فیلم کوتاه و مستند و تاثیر آن در پیشرفت کیفیتی و تکنیکی آثار به سوره سینما گفت: حیات فیلم کوتاه ومستند به وجود جشنواره‌ها بستگی دارد. از آنجا که محلی برای به نمایش درآمدن و عرضه این گونه آثار به طور مناسب فراهم نیست، جشنواره هامکانی برای تبادل نظر، موردقضاوت قرار گرفتن فیلمسازان جوان هستند.


فیلمبردار باسابقه سینمای ایران ادامه داد: قرار نیست این جشنواره‌ها موشک هوا کنیم همین که وجودشان به نفس کشیدن فیلم‌های مستند و کوتاه کمک می‌کند کافی است. باید توجه داشت فیلمسازان بزرگ زیادی راه خود را از ورود به جشنواره‌ها پیدا کردند و ماندگار شدند.


وی افزود: مورد آزمون و خطا قرار گرفتن فیلمسازان جوان در جشنواره‌ها باعث می‌شود آن‌ها به یک پختگی و بلوغ در کارشان برسند. وقتی این اتفاق بیفتد اثرشان دیگر به لحاظ فرم و محتوا غنی و هماهنگ خواهد بود.


این فیلمبردار باسابقه ادامه داد: شتابزدگی که در اغلب آثار کوتاه ومستند دیده می‌شود برآمده از کمبود تجربه و کمبود امکانات است. وقتی در جشنواره‌ها فرصتی برای فیلمسازان جوان فراهم می‌شود که آثار یکدیگر را ببینند ناخودآگاه هم به لحاظ فرم و هم محتوا با حساسیت بیشتری سراغ فیلم بعدی خواهند رفت.


وی درپایان گفت: تصویربرداری در اغلب آثار مستند وکوتاه شلخته و نامرتب است که فیلمسازان جوان باید در نظر داشته باشند که غنی‌ترین مفاهیم از طریق قرار گرفتن در یک ظرف و فرم شکیل بر مخاطب تاثیر می‌گذارند. زیبایی‌شناسی تصویر و رعایت آن اثر را دلنشین‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر