کد خبر: 1832 A

در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «قلیبیه»، شش فیلم کوتاه از تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» به نمایش درخواهد آمد.

ایلنا: در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «قلیبیه» که عصر دیروز(۴ شهریور) در کشور تونس افتتاح شد، شش فیلم کوتاه از تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، خلیل القبحی مدیر جشنواره بین المللی «قلیبیه» ضمن ارسال دعوتنامه و درخواست حضور «شفیع آقامحمدیان» بعنوان یکی از اعضای هیات داوری جشنواره، اعلام کرد که بخش مسابقه جشنواره میزبان آثاری از کشورهای ایران، مصر، الجزایر، روسیه، آرژانتین، لبنان، فلسطین و... است.

سینمای ایران با فیلم‌های کوتاه اویان (اسماعیل منصف)، حلیمه (طاهره حسن‌زاده)، قیلوله (نیما جاویدی)، یار دوازدهم (فریدون نجفی)، بند ناف (محمدرضا صادقی و مجید غلامرضایی) و صدای باران (جلال ساعدپناه)، در این رویداد فرهنگی- هنری حضور خواهد داشت.

شفیع آقامحمدیان در طول برپایی این جشنواره، به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس سینمای آماتور و تاثیر آن بر سینمای حرفه‌ای، سخنرانی خواهد کرد. دومینیک والون نیز از دیگر سخنرانان این برنامه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر