کد خبر: 1843 A

حبیب‌الله کاسه‌ساز:

اگر به سینمای کودکان و نوجوانان جدی نگاه شود یکی از پر رونق‌ترین ژانر سینمایی ما خواهد بود.

ایلنا: تهیه‌کننده «مزرعه پدری» گفت: سینمای کودک مهم‌ترین نوع سینما است، بنابراین باید ازسوی مسولین و سینماگران نگاه تازه‌تری به این سینما شود تا دوباره جان بگیرد.
 به گزارش ایلنا، حبیب‌الله ‌کاسه‌ساز در گفتگو با ستاد خبری بیست‌وششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره اهمیت سینمای کودک گفت: اگر به سینمای کودکان و نوجوانان جدی نگاه شود یکی از پر رونق‌ترین ژانر سینمایی ما خواهد بود.
کاسه‌ساز بیان داشت: تعداد قابل توجهی از فیلم‌های کودک که ساخته می‌شود توسط بخش دولتی حمایت می‌شوند؛ باید برنامه‌ریزی‌هایی انجام گیرد که بخش خصوصی هم وارد کار شود.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ اوضاع سینمای کودک بهتر بود و بیشتر به این سینما رسیدگی می‌شد؛ به‌خصوص در دهه ۷۰ فیلم‌های شاخصی در زمینه کودک ساخته شدند؛ باید با یک کار کار‌شناسانه ببینیم چگونه می‌شود به شرایط مطلوب بازگشت.
وی در خاتمه با اشاره به اینکه به کار در سینمای کودک علاقه‌مند است اظهار داست: هیچ سینماگری نیست که به کار در سینمای کودک علاقه نداشته باشد؛ اما باید برای کار در این سینما از بخش خصوصی حمایت شود تا این بخش با اطمینان از بازگشت سرمایه، انگیزه فعالیت در سینمای کودک را پیدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر