کد خبر: 2110 A

با حضور پرستویی، کیانیان، تبریزی، تیموریان، میری و میرکریمی؛

پرویز پرستویی، کمال تبریزی و رضا میرکریمی اعضای ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله‌زدگان آذری به همراه رضا کیانیان، رویا تیموریان و مازیار میری یکشنبه ۵ شهریور وارد تبریز شدند.

ایلنا: جمع آوری کمک‌های مردمی به زلزله زدگان آذری با حضور سینماگران در تبریز ادامه پیدا کرد.
 به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز پرستویی، کمال تبریزی و رضا میرکریمی اعضای ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله زدگان آذری به همراه رضا کیانیان، رویا تیموریان و مازیار می‌ری روز گذشته (یک شنبه ۵ شهریور) وارد تبریز شدند و بلافاصله با حضور درمقابل مجتمع فرهنگی سینمایی ۲۲ بهمن که پیش از این اطلاع رسانی شده بود، کمک‌های نقدی مردم را جمع آوری کردند.
سینماگران سپس در مراسم دیگری در سینما ناجی، جمع آوری کمک‌های مردمی را ادامه دادند.
در ابتدای این مراسم که تعداد زیادی از حاضران به صورت ایستاده برنامه را دنبال می‌کردند، سیدرضا علوی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن خوش آمدگویی به هنرمندان حاضر گفت: از شما قدردانی می‌کنم چون آمدید زخم‌های ما را ببندید و دستتان را بر سر یتیمان کشیدید.
در ادامه رضا میرکریمی در حالیکه به زبان آذری سخن می‌گفت، اظهار کرد: تجربه زلزله‌های قبلی نشان می‌دهد دیر یا زود بازسازی انجام می‌شود و بیش از احداث کالبدهای شهری و ساخت وساز‌ها، باید به مسائل فرهنگی توجه کرد.
وی افزود: این توجه می‌تواند خلاء‌های عاطفی بوجود آمده و مشکلات بعد از این وقایع را پوشش دهد و امید به زندگی را در بازمانده‌ها زنده نگاه دارد.
این عضو ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله زدگان آذری با بیان اینکه طرح‌هایی داریم که در این زمینه اجرا خواهیم کرد، گفت: روز دوشنبه پس از بازدید از مناطق زلزله زده و مشورت با مسئولین محلی آن‌ها را اعلام و به اجرا خواهیم گذاشت.
کمال تبریزی دیگر عضو این ستاد هم در سخنانی به زبان آذری اظهار کرد: این استقبال مردم باعث خوشحالی است و خوشبختانه مردم در همه استان‌ها این برخورد را داشته‌اند و در کمک‌رسانی به هم وطنان حادثه دیده واکنش‌های مثبتی از خود نشان داده‌اند.
رویا تیموریان نیز با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانیم به شکل‌های مختلف به یاری حادثه دیدگان بشتابیم، از حاضران برای اعتماد به هنرمندان تشکر کرد.
مازیار میری هم اظهار امیدواری کرد: سرزمین پرافتخار آذربایجان همچنان بخش مهمی از ایران بماند و با اشاره به حضور محدود سینماگران در این برنامه گفت: اگر شرایط بود قطعا دو و سه هواپیما از سینماگران به اینجا می‌آمدند تا نشان دهند آن‌ها هم داغدار و مصیبت دیده هستند.
در ادامه رضا کیانیان خاطر نشان کرد: ما آبرویمان را گذاشته‌ایم تا بتوانیم به حادثه دیدگان کمک کنیم.
وی با اظهار علاقه به مردم آذربایجان گفت: همسر من تبریزی است و وقتی می‌گویند آذری یاد زیبایی، غیرت و غذاهای خوشمزه می‌افتم.
در پایان این مراسم پرویز پرستویی خطاب به حاضران گفت: به عنوان کوچک‌ترین از شما می‌خواهم بازماندگان عزیزان از دست رفته در زلزله را تنها نگذاریم و یادمان نرود این اتفاق برای آن‌ها افتاده است.
وی ادامه داد: متاسفانه خیلی جا‌ها چنین اتفاقاتی افتاده است مانند زلزله بم که خودم پس از مدتی وقتی برای برپایی کارگاه آموزشی به آنجا رفتم دیدم انگار همین دیروز زلزله آمده بود و مشکلات همچنان ادامه داشت.
این عضو ستاد کمک رسانی سینماگران به زلزله زدگان آذری با بیان اینکه ما تعهد کرده‌ایم تا آخرین لحظه خودمان مستقیما و ظیفه کمک رسانی را بر عهده داشته باشیم، گفت: نه می‌خواهیم مدرسه بسازیم و نه خانه و بیمارستان بلکه می‌خواهیم با اقدامی که می‌کنیم دل این عزیزان را سال‌های سال بدست آوریم و کار ماندگار و همیشگی انجام دهیم.
وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم با کاری که می‌کنیم به لحاظ روحی و عاطفی همیشه همراه‌شان باشیم و می‌دانیم شما هم این عزیزان را فراموش نخواهید کرد.
روز اول سفر سینماگران به استان آذربایجان شرقی با حضور پرویز پرستویی، رضا کیانیان، کمال تبریزی و رویا تیموریان در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سهند به پایان رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر