کد خبر: 2155 A

پس از ۲۴۰ دقیقه، «زندگی گالیله» با یک دقیقه سکوت برای سمندریان، پایان یافت.

ایلنا: نمایش‌نامه‌خوانی «زندگی گالیله» شنبه‌شب و پس از اجرایی ۴ ساعته در قم در حالی به پایان رسید که هنرمندان به پاس آموزه‌های آموزگار بزرگ تئا‌تر ایران و در چهلمین روز درگذشتش، یک دقیقه سکوت کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، «زندگی گالیله» اثر برتولت برشت با برگردان فارسی عبدالرحیم احمدی و با ویرایش و خوانش رضا کوچک‌زاده، غروب شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۱ در قم نمایش‌نامه‌خوانی شد. در این اجرا که حاصل کار گروهی هنرمندان قمی بود، هفت متن‌خوان خانم با تمهیداتی به نقش‌خوانی همهٔ شخصیت‌های اثر پرداختند و توانستند فضای ویژهٔ صحنه‌های گوناگون نمایش‌نامه را برای تماشاگران زنده کنند. زینب آهنگ، زکیه بهبهانی، هدیه حیدری، الهام رسولی، معصومه زارع، فاطمه سلیمانی و حمیده عمویی، نقش‌خوانان این اجرا بودند.
در پایان اجرا، صندلی خالی گوشهٔ صحنه به سوی تماشاگران برگشت و حاضران، تصویر خندان استاد حمید سمندریان را با شمعی در برابرش بر روی آن دیدند؛ در حالی که یکی از اجراگران، شمع را روشن می‌کرد و از همه می‌خواست تا به یاد او، یک دقیقه سکوت کنند.
این نمایش‌نامه‌خوانی که با حمایت و هم‌کاری حوزهٔ هنری و اداره‌کل ارشاد استان قم به اجرا درآمد، میزبان بسیاری از هنرمندان جوان شهر و برخی چهره‌های شاخص تئا‌تر قم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر