کد خبر: 2173 A

بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی برای برگزاری اولین جشنواره فیلمنامه نویسی و عکس مد ولباس، فراخوان خود را منتشر كرد.

ایلنا: اولین جشنواره فیلمنامه نویسی کوتاه و عکس که به منظور ارتقای فرهنگ پوشش مناسب با موازین اسلامی و صیانت از آن برگزار می‌شود، فراخوان داد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ارشاد، این جشنواره در موضوعاتی همچون نقش مایه‌ها و صنایع دستی حوزه مد و لباس و نقش آن در لباس زن ایرانی، مد و لباس ایرانی اسلامی و نقش آن در تقویت هویت جوان ایرانی، لباس ایران در سیر تاریخی آن، لباس اقوام ایرانی از نظر زیبا‌شناسی، مولفه‌های تاثیرگذاری بر مسیر تحول لباس ایرانی، زیبا‌شناسی در اسلام و مقایسه آن با مدگرایی غربی، نقش هنر در ارتقاء جایگاه پوشش زن ایرانی، دوخت‌های سنتی ایرانی و جایگاه آن در لباس زن ایرانی و در ‌‌نهایت مد و لباس از منظر معارف دینی و سیره معصومین علیهم السلام برگزار خواهد شد.
این جشنواره در دو بخش مسابقه و بخش ویژه برگزار می‌شود که بخش مسابقه شامل فیلم نامه‌هایی کوتاه از ۱ دقیقه تا زمان حداکثر ۱۵ دقیقه در قالب بخش‌های داستانی، مستند، تجربی‌ و پویا نمائی است.
بخش ویژه جشنواره در سه حوزه ۱- ارائه مقالات و تحقیق و پژوهش‌های مرتبط، فیلمنامه‌ها ۲- طرح‌ها و مقالاتی که اختصاصاّ از طریق دانشجویان دانشگاههای سراسرکشور در ارتباط با مساله مد و لباس ۳- بخش عکاسی با محوریت پوشش اقوام ایرانی برگزار خواهد شد.
به ۴ نفر بر گزیده بخش فیلمنامه نویسی کوتاه امکان و اعتبار تو لید آثارشان با هماهنگی‌ سازمانهای مربوطه سینمائی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود که شرح آن در فراخوان آمده است.
متقاضیان می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم نامه کوتاه و یا عکس تا تاریخ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۱ به آدرس دبیر خانه ارسال نمایند.
علاقمندان می‌توانند برای ارسال آثار و اطلاع از جزئیات فراخوان به آدرس خیابان حافظ- بعد از چهار راه کالج- جنب پمپ بنزین- انتهای بن بست هلال احمر- ساختمان بنیاد ملی مد و لباس مراجعه یا با شماره‌های ۶۶۷۳۱۴۶۳- ۶۶۷۰۴۳۰۲- ۶۶۷۴۲۱۱۷ تماس بگیرند. متقاضیان می‌توانند برای دریافت نسخه‌ای از این فراخوان به آدرس اینترنتیhonari. farhang. gov. ir رجوع کنند.
اولین جشنواره فیلمنامه نویسی و عکس مد ولباس توسط بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی وابسته به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۳ آبان ۱۳۹۱ در فضای مجازی برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر