کد خبر: 2270 A

سخنگوی شورای صنفی نمایش تاكید کرد:

شورای صنفی نمایش با ثبت قرار فیلم بوسیدن روی ماه در سینما آزادی و بغض در سینما استقلال نشان داد که اختلافات تمام شده است/ارائه بیلط نیم بها در زمان برگاری اجلاس عدم تعهد‌ها به حالت تعلیق درآمده است.

ایلنا: سرانجام پس از جلسات بسیار و کش و قوس‌های فراوان اختلافات به وجود آمده بین حوزه هنری، شهرداری تهران و شورای صنفی نمایش بر سر نحوه اکران به پایان رسید و نشانه به پایان رسیدن این اختلافات ثبت قرارداد اکران فیلم بوسیدن روی ماه به کارگردانی همایون اسدیان در شورای صنفی نمایش است.
حبیب کاووش(سخنگوی شورای صنفی نمایش) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به وضعیت امروز سینمای ایران گفت: پس از مشکلاتی که در آغاز سال برای اکران چند فیلم به وجود آمد و سینمای ایران دچار نقصانی شد که به دنبال آن عدم امنیت بر آن حاکم شده بود؛ این روز‌ها سینمای ایران وضعیت خوبی را طی می‌کند و این وضعیت مرهون همدلی و همراهی مدیران فرهنگی است.
وی ادامه داد: بعداز همنشینی و جلساتی که میان شورای صنفی نمایش با مدیران ارشاد، حوزه هنری و شهرداری تهران برگزار شد، تمام مشکلات رفع شد و امروز دیگر هیچ اختلافی وجود ندارد اما درباره سخنان بعضی‌ها باید بگویم که حرف‌های آن‌ها من را به یاد یکی از زیبا‌ترین و اثرگذار‌ترین حکایت‌های سعدی به ویژه آن عبارت عبرت انگیز "عاقلان دانند" می‌اندازد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به مصوبات جلسه اخیر این شورا گفت: قرارداد اکران فیلم بغض بعداز فیلم ضدگلوله در گروه سینمای استقلال ثبت شد و همچنین قرارداد اکران فیلم بوسیدن روی ماه از ۵ مهر ماه در گروه سینمایی آزادی به ثبت رسید. همچنین سینمای آزادی نیز می‌تواند منبعد فیلم اکران کند.

کاووش درباره وضعیت سینما‌ها در هنگام برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای جنبش عدم تعهد گفت: سینما‌ها در طی برگزاری این اجلاس تعطیل نیستند ضمن آنکه از روز سه شنبه ۷ شهریور تا شنبه ۱۱ شهریور ارائه بلیت نیم بها در سالن‌های سینمایی به حالت تعلیق درآمده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر